Wakacyjna miłość. Jak nie dać złamać sobie serca?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 12:58
Intuicyjnie czujemy, że miłość to sprawa decydująca o naszym losie i o naszym poczuciu szczęścia. Jak nie pomylić się w ocenie sytuacji i nie powierzyć naszych uczuć niewłaściwej osobie?
Audio
  • Jak mądrze dokonywać pierwszych życiowych wyborów dotyczących związków? (Nocne cz@ty/Czwórka)
Cechy człowieka można sklasyfikować, wyróżniając introwertyków i ekstrawertyków.
Cechy człowieka można sklasyfikować, wyróżniając introwertyków i ekstrawertyków.Foto: Pixabay.com/Public Domain/JayneMW

Miłość to wartość nie tylko podstawowa, ale też trudna do zdobycia. Właśnie dlatego istnieje tak wiele jej podróbek czy imitacji. Nic tak nie cieszy, jak więzi oparte na miłości, ale też nic tak nie rozczarowuje, jak pomylenie miłości z jej karykaturami. - W tym wieku ujawniają się nasze - dobre i zdrowe - odruchy i pragnienia: poczucia dorosłości i bycia niezależnym. A także zaciekawienie relacjami z drugą płcią - tłumaczył Piotr Gryczka. - Dziś widze, jak ważna w tym procesie jest rola rodziców, którzy powinni pomagać wejść właściwie w tę dorosłość. Bo młody człowiek pierwszy raz w życiu ma 18 lat  i nie wie, jak odnaleźć się w wielu nowych dla niego sytuacjach - tłumaczył.

W programie rozmawialiśmy także o tym, jakie "pułapki miłości" czekają na młodych ludzi i jak wychodzić obronną ręką z niektórych... niebezpiecznych sytuacji. Wysłuchaliśmy także rozmowy na ten temat z Januszem Wardakiem, pedagogiem, a prywatnie ojcem dziewięciorga dzieci.

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Wioletta Konczarska i Piotr Gryczka (Fundacja "Ster na miłość")

Data emisji: 10.07.2016

Godz. emisji: 00.00

kd/kul

Czytaj także

Dzieci, które nie miały prawdziwego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 09:00
Osoby, które w dzieciństwie musiały pełnić role dorosłych, w dorosłym życiu mają kłopoty z budowaniem relacji z partnerem i własnymi dziećmi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodziny patchworkowe. Jak naprawić nienaprawialne?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 15:45
Ślub, dzieci, rozwód i podział majątku, a potem kolejny ślub i kolejne dzieci. To scenariusz, dzięki któremu tworzą się rodziny patchworkowe, czyli "posklejane" z kilku innych rodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mamo, tato, poznajcie mojego chłopaka...

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 17:30
Przedstawienie rodzicom swojej sympatii to dla wielu osób stresujący moment. - Tak naprawdę chyba nie da się nie bać - mówi psycholog Anna Mochnaczewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego młodzi oczekują od rodziców? "Granic"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 15:50
- Choć chyba nikt z nas otwarcie się do tego nie przyzna, to każdy dobrze wie, że jeżeli ma się za dużo swobody to można zacząć szaleć - uważają licealistki Ola i Zuza.
rozwiń zwiń