Polska prezydencja w UE: kolorowo i w zgodzie z naturą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 14:03
Polska prezydencja w UE rozpoczyna się już 1 lipca. Ma to być szansa m. in. na promowanie polskiej kultury, a co za tym idzie, polskich projektantów i designerów. Będzie też... ekologicznie.
Audio

Ważni politycy i dziennikarze z całego świata, którzy przybędą na uroczystości inauguracyjne polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej zostaną hojnie obdarowani tym, co najlepsze w naszym rodzimym wzornictwie.

– Krzemień pasiasty, wysokiej jakości srebro, aktówki ze skóry z polskiej garbarni – wymienia Konrad Niklewicz, rzecznik polskiej prezydencji. – Najsłynniejszy upominek, czyli bączki, zrobione będą z polskiego drewna, wyprodukowane w polskich zakładach i malowane przez polskie artystki.

Dostojni goście otrzymają też m. in. mleko i miód. Meble, na których zasiądą przedstawiciele krajów UE również wykonane mają być z tradycyjnych polskich surowców, czyli drewna bukowego i polskiej wełny.

Wszystkie te produkty wpisują się w ideę "zielonej prezydencji", która ma prezentować Polskę jako kraj, stawiający na ekologię. – Staraliśmy się unikać produkcji związanej z dużymi emisjami  szkodliwych substancji – tłumaczy Niklewicz. – Na przykład bączki wykonane dość tradycyjną metodą. Dużo jest pracy ludzkich rąk, a mniej wykorzystania specjalistycznych maszyn.

 

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Priorytety polskiej prezydencji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 07:50
Zadania Polski na najbliższe pół roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusz się i walcz z CO2

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 11:53
Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik, postanowił wykorzystać polską prezydencję w UE do promowania dbałości o środowisko. 15 czerwca z hasłem "Stop CO2 – Rusz się" wyruszy na rowerze aż do Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uderzymy Szymanowskim

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 12:34
Oferta kulturalna polskiej prezydencji to prawie 400 imprez w dziesięciu europejskich stolicach.
rozwiń zwiń