Zatrzymaj aromat lata i bierz się za suszenie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 14:58
Podobno suszyć można praktycznie wszystko - warzywa, owoce i zioła. Jest to niezawodna metoda na konserwowanie żywności i na trzymanie w zimowej spiżarni wiosenno-letnich specjałów.
Audio
Suszenie jest niezwykle wydajnym sposobem na konserwowanie żywności
Suszenie jest niezwykle wydajnym sposobem na konserwowanie żywnościFoto: pixabay/Ajale

- W zasadzie przez cały rok do naszego koszyka trafiają produkty, które możemy zasuszyć. Przyjęło się jednak, że taki standardowy okres suszenia zaczyna się na przełomie lata i jesieni, gdy pojawiają się grzyby, śliwki czy jabłka - mówiła w Czwórce specjalistka od diety eliminacyjnej Joanna Dronka-Skrzypczak.

Metody suszenia są różne, jednak podobno jedną z bardziej niezawodnych jest używanie dehydryzatora. Na czym dokładnie polega ten proces i czy można ususzyć arbuza, który w 98 procentach składa się z wody? Dowiecie się tego z nagrania "Stacji Nauka".

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 12.44

jsz/kd

 

Czytaj także

Wegetarianizm jest zdrowy dla dziecka. Co z weganizmem?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:42
Rodzice wprowadzają różne diety do jadłospisów swych pociech. Zdania ekspertów na ich temat są podzielone. Jeden z autorytetów pediatrii prof. Janusz Księżyk z CZD podkreśla, że dieta wegetariańska jest równoważną i równie dobrą dla dzieci. Zupełnie inne zdanie ma na temat weganizmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolorowe warzywa - to zasługa chemii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 14:14
- Kolory w warzywach i owocach mają różnego rodzaju substancje chemiczne, które się różnią swoją budową chemiczną - mówią specjalistki z Zakładu Chemii Fizycznej. - W zależności od ich budowy otrzymujemy różne kolory - dodaje.
rozwiń zwiń