"Wiesław, superbohater znad Wisły" nauczy nas porządku?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 18:31
Film "Wiesław, superbohater znad Wisły" trwa trzy minuty, ale porusza temat ważny nie tylko dla warszawiaków. Dlaczego warto dbać o czystość polskich rzek mówił w Czwórce jego twórca Grzegorz Gospodarek.
Audio
  • W jaki sposób każdy z nas może dbać o czystość Wisły i jej brzegów? Rozmowa m.in. z Grzegorzem Gospodarkiem (Czat Czwórki)
Widok na Warszawę z prawego brzegu Wisły
Widok na Warszawę z prawego brzegu WisłyFoto: Pixabay.com/Public Domain/anaiaonak

Czytaj także
motocykl las 1200.jpg
Quady i motocykle. Stanowią zagrożenie dla przyrody?

Wiesław większość swojego życia poświęcił czystości polskich rzek. Jest hydrologiem i codziennie patrzy na to, jak ludzie je zaśmiecają. Pewnego dnia, zbierając śmieci z rzeki, wpada do niej i tonie. Wówczas widzimy zbliżającą się do niego warszawską Syrenkę, a sam bohater ulega niezwykłej przemianie - wychodzi z wody jako "Wisław" i zaczyna się mścić... - Chciałem stworzyć superbohatera, z którego można brać przykład. Który mógłby wślizgnąć się do popkultury i zaistnieć w nadwiślańskiej świadomości. Byśmy mogli sami zwracać uwagę ludziom śmiecącym na nadrzecznych plażach - mówił Gospodarek. W Czwórce opowiadał o tym, jak powstawał scenariusz obrazu "Wiesław, superbohater znad Wisły", ale zdradził też, co przydarzyło się ekipie filmowej podczas wielogodzinnego kręcenia zdjęć pod wodą.

W programie mówiliśmy także o trwającej wciąż drugiej edycji kampanii społecznej "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto", która ma uświadamiać, że warto zadbać o wspólną przestrzeń miejską nad największą polską rzeką.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Grzegorz Gospodarek (reżyser i scenarzysta filmu "Wiesław, superbohater znad Wisły", studio filmowe Panato)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 16.05

kd/jp


Czytaj także

Brudno, jak w Wiśle? "Polskie rzeki wcale nie są tak zanieczyszczone"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:28
Zdaniem Michała Lasocika z Klubu Gaja, z polskimi rzekami wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. – To stereotyp, że rzeki te są tak brudne, że nie można się zanurzyć w nich choćby po kolana – tłumaczy gość "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz lepiej wiemy, co jemy. A co na sobie nosimy?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 14:50
Inspekcja Handlowa zbadała przedmioty codziennego użytku pod kątem niebezpiecznych substancji. - Wśród 129 przebadanych laboratoryjnie produktów zakwestionowano 11 z nich - mówi Ernest Makowski z UOKiK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bociany w Polsce. Czego nie wiesz o tych ptakach?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:13
Bociany - czy naprawdę zjadają żaby i przynoszą dzieci? Z mitami dotyczącymi tych pięknych ptaków rozprawialiśmy się w Dzień Bociana Białego w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspinaczka drzewna. Pasja, która jest sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 18:49
Wiele osób w dzieciństwie wchodziło na drzewa dla zabawy. Okazuje się, że z popularnego dziecięcego hobby można uczynić zawód.
rozwiń zwiń