X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieetyczny biznes. Jak naprawdę powstają smartfony?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 13:50
Cyna, tantal, wolfram, złoto - te minerały znajdziemy w naszych telefonach komórkowych, komputerach, tabletach, w sprzęcie forograficznym, AGD, oświetleniowym, czy w samochodach o napędzie elektrycznym. Są pozyskiwane głównie w Afryce przez producentów elektroniki, którzy nie kontrolują warunków, w jakich surowce te są wydobywane.
Audio
  • Komputery, laptopy, smartfony - jak powstają technologie, bez których na co dzień mieszkańcy krajów rozwiniętych nie wyobrażają sobie życia? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Melnikov Sergey

Jak przekonuje Magdalena Krukowska, która niedawno wróciła z Demokratycznej Republiki Konga, gdzie miała okazję obserwować wydobycie surowców, z których budowane są podzespoły w telefonach i tabletach, pieniądze pochodzące z wydobycia tych minerałów przeznaczane są m.in. na finansowanie grup zbrojnych, działających od lat 90. - Koncesje na wydobycie mają również firmy zagraniczne, a sam proceder nakręca konflikty zbrojne - tłumaczyła w Czwórce.

W programie rozmawialiśmy także o tym, co zrobić może każdy z nas, by świadomie dokonywać zakupów, jak Unia Europejska stara się ograniczać nieetyczny proceder, jak w skali światowej zmusza się międzynarodowe koncerny, by kontrolowały swoje łańcuchy dostaw. W programie rozmawialiśmy też m.in. z Bartkiem Kułakowskim, ekspertem ds. rynku nowych technologii, który również opowiadał, skąd pochodzą części telefonów komórkowych.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Magdalena Krukowska (autorka bloga "Biznes nieetyczny"), Ewa Jakubowska-Lorenc (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 15.05

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giełda - pomnażaj pieniądze, ale z głową!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 16:00
Kupić taniej, sprzedać drożej - to podstawowa zasada rządząca giełdą. Wiele osób na handlu akcjami zbudowało fortuny. Czy przeciętny Kowalski także może odnieść sukces?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie motoryzacja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 18:40
Samochody autonomiczne, czyli bez kierowców, auta sterowane komputerami, współdzielone przez innych użytkowników dróg - wszystko wskazuje, że czeka nas motoryzacyjna rewolucja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starzenie społeczeństwa. Kto zapłaci za emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:17
Do 2050 roku liczba pracowników w Polsce może zmniejszyć się nawet o jedną trzecią - wynika z raportu "Starzenie się ludności. Rynek pracy a finanse publiczne w Polsce". Jedną z głównych przyczyn starzejącego się społeczeństwa jest niska aktywność zawodowa Polaków po 50. roku życia.
rozwiń zwiń