Izrael. Energia Tel Awiwu kontra mistycyzm Jerozolimy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:11
- Izrael to pyszne jedzenie, ciepły klimat, cudowni ludzie i piękne plaże - mówią Karolina Chudek, Krzysztof Kujawa, podróżnicy.
Audio
  • Dlaczego warto odwiedzić Izrael? Rozmowa z Karoliną Chudek, Krzysztofem Kujawą (Czat Czwórki)
Widok na Wzgórze Świątynne i Ścianę Płaczu w Jerozolimie
Widok na Wzgórze Świątynne i Ścianę Płaczu w JerozolimieFoto: wikimedia.commons/fot.David_Shankbone

laura dekker pap 1200.jpg
Laura Dekker. Nastolatka, która opłynęła świat

Jedno z najmłodszych i jednocześnie najstarszych państw na świecie, o największej liczbie inżynierów i doktorów, przypadających na jednego mieszkańca przyciąga tłumy turystów i pielgrzymów. Jak przekonują goście Czwórki, do Izraela warto wracać, bowiem za każdym razem w tym kraju odkryć można coś nowego. - Izrael to fuzja wszystkiego - opowiadają goście Czwórki. Jak podkreślali, zanim jednak wybierzemy sie do Izraela, warto jednak wiedzieć, po co tam jedziemy. - Tel Awiw to miasto dla imprezowiczów, pełne energii, zaś w Jerozolimie pewnych rzeczy robić nie wypada. Jest tam sporo mistycznych miejsc, w których można się po prostu wyciszyć - mówili goście Czwórki.

Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach w Izraelu i jak poznać tam przyjaciół na długie lata? Gdzie warto nocować, które miejsca należy odwiedzić i ile to kosztuje? Gdzie szukać specjałów lokalnej kuchni? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Karoliną Chudek i Krzysztofem Kujawą.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Karolina Chudek, Krzysztof Kujawa (podróżnicy)

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 16.10

kd/mz

Czytaj także

City break. Jak poznać miasto w kilka dni?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 18:42
Od kilku lat dużą popularnością cieszą się kilkudniowe wypady zagraniczne. Coraz więcej tanich połączeń lotniczych sprawia, że niektórzy nawet kilka razy w roku mogą pozwolić sobie na tzw. city breaki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smaki świata. Wybierz się w kulinarną podróż

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 18:17
Francuzi nie wyobrażają sobie życia bez bagietek, Niemcy bez tradycyjnego sznycla, zaś włoska pizza i spaghetti podbijają serca i żołądki ludzi na całym świecie. Czego spodziewać się możemy w innych zakątkach świata?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azja: fuzja wielu kultur i... pięciu smaków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 17:45
- Jest wiele stereotypów, dotyczących Azjatów. W Japonii wcale nie jada się sushi na co dzień, w Chinach ryż zastapić można makaronem, a w Korei Południowej nie pracuje się po 16 godzin - przekonywała Iga Miłosławska, podróżniczka.
rozwiń zwiń