Zwierzęta domowe. Jak o nie dbać podczas urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 13:05
Jak co roku, wraz z nadejściem wakacji i letnich urlopów do schronisk i znalazców z dobrym sercem trafią te, które przeszkadzają w wyjeździe - zwierzęta domowe.
W trakcie wakacji nie zapominajmy o naszych czworonożnych pupilach (zdjęcie ilustracyjne)
W trakcie wakacji nie zapominajmy o naszych czworonożnych pupilach! (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Monika Wisniewska/Shutterstock.com

Najwięcej jest psów, ale są też koty, węże, króliki - wszyscy, którzy mogą być w podróży kłopotem. Jego rozwiązaniem są hotele i pensjonaty dla zwierzaków. Coraz częściej stwarza się też możliwość właścicielom zwierząt zabrania ich na wakacje. Czy w związku z tym zmniejsza się liczba psów i kotów trafiających w sezonie letnim do schronisk? O tym w Czwórce porozmawiamy tuż po 15.00

Po 16.00 zaś zajrzymy do miejsc nam bliskich i miejsc naszego pochodzenia. Jaki mamy do nich stosunek? Dlaczego ważne jest, żeby mieć swoje miejsce na Ziemi? Naszym gościem będzie ekspert z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. 

***

Na "Czat Czwórki" w piątek (2.06) w godzinach od 15.05 do 16.00 zaprasza Katarzyna Kornet.

jsz/kd

Czytaj także

Pieskie życie. Co naprawdę mówią nam pupile?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 10:32
Znajomość niewerbalnego języka psów jest kluczem do stworzenia dobrych relacji z czworonogami. - Do komunikacji psy wykorzystują sygnały zarówno w stosunku do ludzi, innych zwierząt, jak i przedmiotów - mówiła w "Dniu Kobiet" Agata Bagdach, instruktorka ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bioróżnorodność. Musimy ją pielęgnować

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 14:10
Naukowcy ostrzegają, że przekształcamy środowisko Ziemi tak dalece, iż weszliśmy w kolejną epokę geologiczną. Zmieniliśmy globalny obieg niektórych pierwiastków chemicznych i jesteśmy świadkami masowego zanikania gatunków. W Czwórce o zaburzeniach w bioróżnorodności opowiadała Barbara Pietrzak, Czwórkowa rzeczniczka nauki z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.   
rozwiń zwiń