X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strefy czystego transportu. Będą opłaty za wjazd do centrów miast?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 19:27
Rząd przyjął projekt ustawy o elektromobilności, która umożliwia ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miast. Po tzw. strefach czystego transportu będą mogły się poruszać tylko pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi - energią elektryczną i gazem ziemnym.
Audio
  • Czy opłaty za wjazd do centrum poprawią jakość powietrza? (Czat Czwórki)
Czy ograniczenie ruchu pojazdów spalinowych w centrach miast to dobry pomysł?
Czy ograniczenie ruchu pojazdów spalinowych w centrach miast to dobry pomysł?Foto: Shutterstock.com/ssguy

Użytkownicy pojazdów samochodowych za wjazd do centrów miast będą ponosić opłaty. Ustanowienie stref czystego transportu ma ułatwić samorządom walkę z zanieczyszczeniem powietrza. - Możliwość stworzenia takich stref przez samorządy może pomóc w ograniczeniu emisji spalin. Sama elektryfikacja transportu indywidualnego nie załatwiłaby nam tego, nawet, gdybyśmy wymienili do 10 proc. aut na te napędzane elektrycznie bądź hybrydowo - mówił Jakub Jędrak. - Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni w centrum miasta, gdzie każdy chce jeździć pojazdem ważącym 1,5 tony, jeszcze wyższy poziom zurbanizowania jest fizycznie niemożliwy - przekonywał zaś Tomasz Dominiak.

A jakie wady mają przyszłe obostrzenia i kto jest przeciwny ich wprowadzeniu? Jak może się ta decyzja odbić na kierowcach, których nie stać na nowsze, bardziej ekologiczne auto? Czy ograniczenie ruchu kołowego w centrach miastach w radykalny sposób zmieni jakość powietrza? O tym dyskutowaliśmy także w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście:
Jakub Jędrak (Krakowski Alarm Smogowy, Polski Alarm Smogowy), Tomasz Dominiak (ekspert z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR), Paweł Wideł (prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych)
Data emisji:
8.01.2017
Godzina emisji: 15.07

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zagłada zwierząt. "Wymierają trzy gatunki na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 16:50
Jesteśmy świadkami szóstego w historii Ziemi masowego wymierania zwierząt - alarmują naukowcy. To, co dzieje się obecnie, naukowcy nazwali masową zagładą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opłaty za foliowe torby w sklepach - będziemy żyć bardziej eko?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 19:03
Od roku 2018 w sklepach foliowe torby nie będą darmowe, ale nie mogą kosztować więcej niż złotówkę. Nowe przepisy są konsekwencją przepisów unijnych, których celem jest ograniczenie używania jednorazówek przez klientów sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc rojom pszczół. Jak je chronić przed zagładą?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 19:15
Na początku XXI wieku zauważono drastyczny spadek liczebności rojów hodowanych w USA i niektórych krajach Europy. - W Stanach obecnie mamy ubytki sięgające nawet 60 procent. W Europie Zachodniej zaś to wartości rzędu 40 procent ubytków w pasiekach - ostrzega Robert Chrzanowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich "Polanka".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne pożyczki. Na co warto uważać?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 18:24
Jak wynika z badań - w tym roku wydamy na święta o ok. 2 proc. więcej niż w ubiegłym. 10 proc. Polaków deklaruje wzięcie na ten cel kredytu lub pożyczki. - Ludzie nie liczą kosztów, idą tam, gdzie można uzyskać łatwy pieniądz. Bez zastanowienia, ile trzeba będzie oddać - mówił Paweł Jagodziński.
rozwiń zwiń