Porzucił prawo w Nowym Jorku, by zwiedzać świat. "Warto gonić za marzeniami"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 19:49
Miłosz Pierwoła pochodzi z Podhala, ale jest obywatelem świata. Studiował prawo w RPA, we Włoszech, Anglii i Australii, aż nagle, w USA, porzucił karierę prawniczą i życie w garniturze na rzecz zwiedzania świata i organizowania wypraw innym.
Audio
  • O swoich podróżach i sposobie na życie pełne pasji opowiada Miłosz Pierwoła (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.jpg/ OgnjenO

- Gdy zostałem prawnikiem w Nowym Jorku cała moja rodzina była szczęśliwa, wszyscy byli dumni, bo to oznaczało pieniądze i szacunek społeczny. Nie cieszyłem się tylko ja, bo zamiast siedzieć za biurkiem, codziennie w tym samym pomieszczeniu, za stertą papierów, chciałem być jak Indiana Jones czy Bear Grylls, zwiedzać świat - wspominał w Czwórce. Więc wymknął się z systemu, poszedł pod prąd.

Miłosz Pierwoła To, co widziałem niegdyś tylko na zdjęciach, np. zorze polarne, dziś widzę na żywo. Podróżuję od pięciu lat, a wciąż czuję sie, jakbym dopiero zaczął. Podróże sprawiają, że możesz przeżyć więcej niż jedno życie.

Jak podkreślał, po 21 latach nauki, by zostać prawnikiem, nie miał jeszcze ani pieniędzy, ani znajomości. - Wszyscy mówili, że zwariowałem. A tymczasem ja wierzyłem, że w życiu warto gonić za swoim szczęściem, a nie marzeniami innych, którzy mówią ci, co masz zrobić ze swoim czasem - tłumaczył. Dziś na podróżniczym koncie ma Szkocję, Irlandię, Peru, Machu Picchu, wiele miejsc w Europie i w obu Amerykach. Nie podróżuje dla pieniędzy, ale tam, gdzie go ludzie potrzebują. Śladem wypraw są nie tylko zdjęcia, ale także dziennik, który prowadzi, pisząc tradycyjnym wiecznym piórem. W Czwórce opowiadał o swoich przygodach podczas wypraw, motywacji, by pomagać innym i planach na kolejne podróże.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Miłosz Pierwoła (podróżnik, autor bloga adventuremilo.com)
Data emisji:
23.01.2018
Godzina emisji: 15.10

kd/mz

Czytaj także

Malediwy. "Bezludna wyspa za przystępną cenę"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 17:30
- Jeśli ktoś leci na Malediwy z plecakiem, powinien wybrać sobie jedną wyspę jako bazę wypadową, z której będzie ruszał na dalsze wyprawy. Na przykład na bezludną wyspę - zachęcają Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tandemem do Laponii. "Pies był dla nas najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:19
By dostać się do Laponii rowerem z przyczepką, rzucili wszystko i przez rok układali sobie życie na nowo. - Po prostu chcieliśmy popularyzować podróżowanie z psami - mówią w Czwórce Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, którzy nasze studio odwiedzili wraz z Kadlukiem.
rozwiń zwiń