X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tandemem do Laponii. "Pies był dla nas najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:19
By dostać się do Laponii rowerem z przyczepką, rzucili wszystko i przez rok układali sobie życie na nowo. - Po prostu chcieliśmy popularyzować podróżowanie z psami - mówią w Czwórce Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, którzy nasze studio odwiedzili wraz z Kadlukiem.
Audio
  • Wyprawa rowerowa z psem na Koło Podbiegunowe (Czat Czwórki)
Klaudia Jadwiszczyk, Piotr Firan, Krzysztof Lewicki i alaskan malamut Kadluk, zwany czasem także Kadlokiem
Klaudia Jadwiszczyk, Piotr Firan, Krzysztof Lewicki i alaskan malamut Kadluk, zwany czasem także Kadlokiem Foto: Czwórka

pies samochód wakacje podroż 1200.jpg
Podróże ze zwierzętami. Jak się do nich przygotować?

Tandemem wyruszyli z Mikołowa, niewielkiej miejscowości na Śląsku. Przejechali Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię. A potem wsiedli na prom, by ostatecznie znaleźć się w Norwegii. Jako instruktorzy survivalu pierwotnie chcieli poznać lud zamieszkujący niedostępne rejony Koła Podbiegunowego i uczyć się od nich sztuki przetrwania. Ale podróż okazała się jeszcze ciekawsza. - Przygotowania trwały bardzo długo, ale inaczej moglibyśmy sobie i psu zrobić krzywdę, a przecież pies był tu najważniejszy - opowiadali w Czwórce. Przywoływali także wspomnienia - te przykre momenty z podróży: pękniętą kość strzałkową, próby kradzieży psa, ale także te przyjemne, nierzadko zabawne, jak  fakt, że w Finlandii zostali… trzykrotnie adoptowani.

makulscy com 1200.jpg
Państwo Makulscy i Luśka - psia podróżniczka

Jak Kadluk otwierał ludzkie serca i doganiał renifery, jak udało się całej trójce przetrwać w zamieci śnieżnej, a także o pewnym "włamaniu" do szkolnego składziku - o tym rozmawialiśmy w Czwórce. Goście zdradzali także, czego dowiedzieli się o sobie samych podczas tej podróży, a także w jaki sposób - zanim do tego wszystkiego doszło - wyrwali się ze schematów społecznych i "korporacyjnego kieratu", by wyruszyć w świat. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy. Zaś to, jak aktywnie spędzać czas z psem, sprawdzała w programie Ela Burza.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki, alaskan malamut Kadluk

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 16.07

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rowerem przez Iran - samotna podróż Doroty

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 18:10
Iran w starożytności znany był jako Persja. Ten muzułmański, bliskowschodni kraj Dorota Chojnowska przemierzyła na... bambusowym rowerze!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Goran The Camel Man". Niezwykłe życie Szwajcara-nomady

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:18
Marcin Lesisz samodzielnie nakręcił krótki film dokumentalny "Goran The Camel Man" o człowieku, który od 27. roku życia podróżuje po świecie swoim cygańskim wozem, wraz z psami, kozami i wielbłądem, odtwarzając Jedwabny Szlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń