Polskie Radio
Section05
Laponia

Salon samochodowy ze śniegu? Zakupy na kole podbiegunowym

Renifery, zorza polarna, mróz i długie noce – z tym kojarzy nam się koło podbiegunowe. W jednym ze skandynawskich państw powstało nietypowe miejsce - salon samochodowy zbudowany ze śniegu. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zima salony samochodowe Skandynawia Szwecja Finlandia Laponia Ferie zimowe śnieg biegun Północny mróz

Mikołajkowe opowieści o Laponii

W dniu mikołajek w "Jedynce Dzieciom" wybraliśmy się w wycieczkę do Laponii. To w tej fińskiej krainie znajduje się dom Świętego Mikołaja, który dostarcza nam prezenty w święta. Nasza reporterka Agnieszka Ciecierska porozmawiała z Kamilem Szwarbułą między innymi o tym, czy w Finlandii również obchodzi się mikołajki, oraz jak Święty Mikołaj może dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom w ciągu jednej nocy.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska Agnieszka Ciecierska mikołajki Laponia

Jak dojechać do Świętego Mikołaja?

Raz w roku Święty Mikołaj musi opuścić swój ciepły dom, aby rozdać prezenty dzieciom na całym świecie. Jak wygląda ojczyzna białobrodego? Jak dojechać do Laponii? Czy sanie z reniferami to rzeczywiście jego główny środek transportu? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody święta Boże Narodzenie Święty Mikołaj Finlandia Laponia podróże Polskie Radio społeczeństwo POLSKA mikołaj

Upadek Neckermann Polska. Tysiące turystów "aresztowanych" w hotelach

Klienci firmy turystycznej Thomas Cook i powiązanej z nią kapitałowo Neckermann Polska są uwięzieni w kilkudziesięciu krajach na świecie. Głównie w basenie Morza Śródziemnego. Największe problemy Polacy mają w Turcji, Tunezji i na Majorce. - Są wyrzucani z hoteli lub "aresztowani" w nich - mówi Izabela Stelmańska z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bułgaria Finlandia Włochy Hiszpania Thomas Cook POLSKA Laponia