Kierowcy aut kontra motocykliści. Koniec "wojny" na drodze?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 16:24
Sezon motocyklowy został już otwarty, i niebawem podmiejskie trasy zaroją się od zwolenników jednośladów. - Na szczęście kierowcy samochodów coraz częściej zaczynają dostrzegać nas, motocyklistów. To jest odczuwalne zwłaszcza w Warszawie iinnych większych miastach - mówiła Celina Perskiewicz.
Audio
  • Ile prawdy jest w stereotypach dotyczących motocyklistów i co jest główną przyczyną wypadków z ich udziałem? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 4 PM production/Shutterstock.com

Sam nie jeździłem na motocyklu po ulicach miast kilkanaście lat. Bałem się, bo panowała tam prawdziwa wojna. Dziś to się zmienia, a kierowcy zaczynają coraz lepiej rozumieć nawzajem swoje potrzeby Paweł Szkopek

Jazda na jednym kole, lawirowanie w korkach, traktowanie dróg jak torów wyścigowych, zbytnia pewność siebie - to najczęstsze grzechy, jakie motocyklistom "wytykają" kierowcy aut. - Zawsze tak było, że motocyklista jest "tym złym", kierowcy samochodów od zawsze kojarzyli nas jako tych niegrzecznych. Tymczasem w każdym środowisku znajdą się oczywiście czarne owce - przekonywała Katarzyna Fremdl. A jak tłumaczył Paweł Szkopek, "garstka motocyklistów", którzy jeżdżą nieodpowiedzialnie, pracuje - w negatywnym sensie - na opinię społeczeństwa na temat wszystkich kierowców jednośladów. - Pojedyncze przypadki "wariatów drogowych" robią motocyklistom bardzo złą robotę, ale to samo powiedzieć można m.in. o kierowcach ciężarówek - tłumaczył gość Czwórki.  

Motocyklistów jest mniej niż kierowców aut, i choć procentowo liczba wypadków z ich udziałem jest podobna, te zdarzenia są bardziej widowiskowe i rozdmuchiwane przez media Katarzyna Fremdl

Co wspólnego mają dentyści i piękne kobiety z motocyklistami? Ile przedstawicielek płci pięknej spotkać można na jednośladach na polskich drogach? Dlaczego tak wielu motocyklistów "tuninguje" swój tłumik, by silnik pracował głośniej i co chcą osiągnąć poprzez "huk" swoich maszyn? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W programie sprawdzilismy także, co jest główną przyczyną wypadków w udziałem jednośladów. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Katarzyna Fremdl (Motokaina.pl), Celina Perskiewicz (radca prawny, motocyklistka), Paweł Szkopek (motocyklista)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 15.08

kd

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - reporter. Z życia dziennikarzy Czwórki  

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 17:08
Praca w biegu, poszukiwania w morzu tematów tego najbardziej "hot", nagrania, przeróżni rozmówcy, pośpiech, wyjazdy, powroty, świątek, piątek, wyścig z czasem. Praca reportera radiowego to prawdziwe wyzwanie. I przygoda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kuchni staropolskiej do współczesnej. "Polski powód do dumy"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 16:40
Siedlecka babka ziemniaczana, warmińskie dzyndzałki, fasola ze śliwkami z Pienin i mazurski placek z jeżynami - to tylko niektóre przysmaki, którymi można się uraczyć w kilku częściach Polski.
rozwiń zwiń