Przeprowadzka w góry. "Początki były bez wody i prądu. Potem zamieniliśmy to miejsce w raj"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 15:39
Czuła się przytłoczona życiem w mieście. Swoje miejsce znalazła w Sudetach, w małej miejscowości niedaleko granicy z Czechami. O przeprowadzce z dużego miasta na wieś i o wyzwaniach z jakimi musiała się mierzyć Kasia Kędzior opowiedziała Dominice Klimek.
Audio
  • Życie w Sudetach. "Tu nie ma monotonii. Codzienność bywa zaskakująco piękna" (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Arcaion/Pixabay

"Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego", okładka książki Kasi Kędzior "Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego", okładka książki Kasi Kędzior

- Wiedzieliśmy, że to musi być miejsce z dala. Od miasta i od ludzi. Minimum 15 hektarów, ponieważ mamy konie i potrzebujemy dla nich pastwisk. To, że znaleźliśmy się w Sudetach było zupełnym przypadkiem - mówiła Kasia Kędzior, autorka książki "Slow West Wege".

Idealnego miejsca szukaliśmy na własną rękę. Wjeżdżaliśmy do każdej, nawet najmniejszej wioski. Znaleźliśmy je na samym południu Polski Kasia Kędzior

- W pewnym momencie ze względów zawodowych musiałam zakotwiczyć we Wrocławiu. Stamtąd bardzo blisko było nam w Sudety. Zdecydowaliśmy, że tam znajdziemy swoje miejsce. Zaczęliśmy szukać i te poszukiwania trwały trzy lata - opowiadała w rozmowie z Dominiką Klimek. 

Zapowiedź książki Kasi Kędzior "Slow West Wege. Kochaj, gotuj, żyj na całego":

Dlaczego bohaterka książki postanowiła całkowicie zmienić swoje życie i przeprowadzić się w góry? Z jakimi trudnościami musiała mierzyć się w nowym miejscu? Czym różni się "miejska samotność" od samotności na wsi? Co przeprowadzka zmieniła w jej życiu i czy zdarza jej się tęsknić za miastem? Dlaczego ich życie w stylu "slow" jest czasami bardzo szybkie? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kasia Kędzior (autorka "Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego", współwłaścicielka agroturystyki "U Lokusza")

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 16.08

ac/kd

Czytaj także

"Weź wyjdź". Pierwszy krok do podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 12:55
- Chciałem udowodnić, że tak naprawdę w każdym miejscu w naszym pięknym kraju możemy znaleźć coś fajnego - mówił Patryk Świątek, autor bloga "Paragon z podróży" i książki "Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamień chemię na energię. O zdrowych przekąskach na wynos

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:00
- Naszym największym wrogiem jest cukier. To węglowodan prosty, rafinowany. Takich rzeczy w ogóle nie powinniśmy jeść, a jemy i to za dużo - ostrzega Julita Bator, autorka książki "Zamień chemię na energię".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pisanie o chodzeniu. Rozmowa z Szymonem Augustyniakiem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:40
- Reżyser Werner Herzog nazwał chodzenie "podróżowaniem na stopach". Zgadzam się z tą teorią. Jedni jeżdżą na rolkach, inni samochodem, ja poznaję świat chodząc - opowiada Szymon Augustyniak, autor książki "Mimochodem o chodzeniu".
rozwiń zwiń