X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie przebiega granica między pracowitością a pracoholizmem?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 19:17
Praca jest dziś wartością, jednym z ważnych elementów naszego życia. Dla niektórych nadgodziny są dodatkową formą aktywności, dla innych - przejawem choroby. Gdzie jest granica między pracowitością i pracoholizmem?
Audio
  • Kto może zostać pracoholikiem, a kto na pewno nim zostanie? Czym różni się pracoholizm od pracowitości? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

praca pracoholizm 1200.jpg
Pracoholizm. Sprawdź, czy ciebie też dotyczy

Według badań CBOS objawy uzależnienia od pracy ma aż 10 proc. Polaków. - Pracoholizm to stan, w którym nasze życie sprowadza się do pracy. To zjawisko negatywne, bowiem pracownik, który angażuje się w życie zawodowe bez ograniczeń, w ostatecznym rozrachunku okazuje się nieefektywny, mało wydajny i często szkodliwy dla zespołu. To zagrożenie - mówił dr Leszek Juchniewicz. - Jako Polacy lubimy popadać w skrajności i to jeden z objawów faktu, że nie potrafimy odróżnić życia zawodowego od prywatnego - tłumaczyła zaś Anna Krawcewicz. Jak podkreślała Anita Michalska, pracoholizm jest aprobowany społecznie. - Pracoholicy często chwalą się, że dużo pracują i bywają za to doceniani - tłumaczy Anita Michalska.

Pracoholicy są perfekcjonistami, cierpią jednak też na nerwice i lęki, które obniżają ich skuteczność. Gdzie jest granica między pracowitością i pracoholizmem? Jak łączy się pracoholizm z brakiem asertywności i czy ta choroba dotyczy tylko korporacji? Czy pracodawca jest w stanie ją rozpoznać i czy powinien pomóc pracownikowi, który na nią cierpi? Kiedy nieumiejętność odpoczywania powinna zwrócić naszą uwagę jako pierwszy objaw pracoholizmu i jakie cechy predestynują nas do zostania pracoholikami? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Anna Krawcewicz (psycholog, trener biznesu, coach, firma doradczo-szkoleniowa Mind UP), Anita Michalska (politolog, coach i trener), dr Leszek Juchniewicz (główny ekonomista Pracodawcy RP)

Data emisji: 11.03.2019 

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seniorzy i młodzież z ośrodka na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 15:50
W spektaklu "Poczekalnia, czyli gry na czas" nastolatki i emeryci stanęli ramię w ramię, a producent hip-hopowy Proceente stworzył do przedstawienia muzykę. - Zajmujemy się dramą i teatrem zaangażowanym społecznie - mówi Aldona Żejmo-Kudelska z DramaWay.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatel czy donosiciel? Jak rozwiązywać problemy sąsiedzkie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:35
Jak często Polacy donoszą na współpracowników, współlokatorów, czy sąsiadów i czy podawane przez donosicieli informacje zawsze są zgodne z prawdą? 
rozwiń zwiń