Wakacje - okres żniw dla złodziei

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 17:00
Czyhają na plecaki, torby, portfele, telefony, rowery. Mogą być wszędzie - na kąpieliskach, w autobusach czy tramwajach, w galeriach handlowych. W okresie wakacji złodzieje nie tylko nie odpoczywają, ale zbierają jeszcze większe żniwo niż zazwyczaj.
Audio
  • Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Czytaj także
ratownik basen wakacje 510.jpg
Dlaczego wciąż dochodzi do wypadków nad wodą?

Dlatego służby apelują o zachowanie szczególnej czujności. - Poważne włamania dokonywane przez profesjonalistów poprzedzane są wywiadem. Jeśli więc na portalach społecznościowych chwalimy się długimi wakacjami z dala od domu, to potencjalnych złodziei zapraszamy do naszego mieszkania - Ostrzegają prokurator Jędrzej Kupczyński i detektyw Marcin Popowski.

Goście Czwórki tłumaczą także na czym polega "włamanie na Spidermana", czy sąsiad jest dobrą linią obrony przed złodziejami i jaka jest wykrywalność takich przestępstw. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jędrzej Kupczyński (prokurator, członek Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych „Paragraf 22"), Marcin Popowski (detektyw)

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/ac

Czytaj także

Jak efektywnie odpoczywać podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:07
Pracujemy bez wytchnienia, potem wyjeżdżamy na wymarzony urlop i… po powrocie nie czujemy się wypoczęci. Jak to zmienić? - Jeśli wpadniemy w pułapkę założeń, np., że koniecznie musimy odpocząć, na starcie skazujemy się na porażkę - mówiła w Czwórce life choach Iwona Kubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato 2019 - dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:00
To, że coraz chętniej wyjeżdżamy na wakacje, nie powinno nikogo dziwić. Zasłużyliśmy przecież na urlop. Z roku na rok zmieniają się jednak nasze wypoczynkowe preferencje. 
rozwiń zwiń