"Podróże z Pazurem": nakręca nas niewiadoma. Nauczyliśmy się żyć podróżniczą adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 17:41
Polski kundelek Snupi jest od 15 miesięcy w nieprzerwanej podróży dookoła świata z jego opiekunami Izą i Piotrkiem. Zamienił schroniskową klatkę na bezdroża całego świata. 
Audio
  • Pies w podróży. Na szczyty wulkanów, przez ocean i Amazonkę (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Na ponad tysiąc podróży tylko raz odmówiono nam autostopu ze względu na psa. Przygotowujemy go do nowych wyzwań ciągle go wspierając Iza i Piotr "Podróże z Pazurem"

Był w Ameryce Południowej, autostopem przemierzył Turcję, Gruzję i Armenię. Potem były wakacyjne wyjazdy do Szwajcarii, Czech, Holandii, by w sierpniu 2017 ruszyć z plecakiem dookoła świata, przepłynął ponad 3000 mil morskich i rzekę Amazonkę. 


Schroniskową klatkę opuścił w 2010 roku, by rozpocząć życie pełne przygód. Jego nowi opiekunowie postanowili pokazać mu cały świat. To tej pory odwiedzili 36 krajów na 5 kontynentach. I jak zapewniają to urodzony podróżnik. - Ma na swoim koncie naprawdę imponującą listę. Wdrapał się na wulkan El Misti w Peru (5822 m n.p.m), zdobył Jabal Toubkal w Maroko (4167 m n.p.m), razem z nami uprawia ponad dziesięciodniowe trekkingi - wyliczali. 

Własnego psa trzeba się nauczyć, a w podróży poznajemy go najlepiej. Nie traktujemy go jak maskotkę, ale jak kompana Iza i Piotr "Podróże z Pazurem"

Spotkał też wiele egzotycznych zwierząt. - Nie lubi małp, bo są głośne i biegają nad nim, gdzie nie może ich kontrolować, zupełnie nieinteresujące są dla niego żółwie, delfiny też nie zrobiły na nim większego wrażenia. Dużo bardziej interesuje go sama podróż, w której ma dużo bodźców, co sprawia, że nigdy się nie nudzi. Naszą trójkę nakręca niewiadoma. Nauczyliśmy się żyć podróżniczą adrenaliną - opowiadali. 

Jak wyglądają międzykontynentalne podróże z czworonogiem? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Iza, Piotr i Snupi, autorzy bloga "Podróże z Pazurem".

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 16.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afryka Zachodnia - najbardziej nieturystyczny kierunek świata

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:52
- Mimo tego, że Gwinea jest krajem w większości muzułmańskim. Bardzo silny jest tam animizm i wiara w moc spełniania życzeń przez zwierzęta - mówiła podróżniczka Sara Rogowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Szedny: energia Hawajów sprzyja zgłębianiu siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:58
To miejsce kojarzą wszyscy: cudowne plaże, wodospady, góry, rzeki, wulkany oraz dużo słońca. Zachwyconym podróżującym często przychodzi do głowy, żeby przenieść się tam na stałe. Czy Hawaje to faktycznie raj na ziemi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salsa kubańska na Karaibach. Magdalena Woźnikiewicz opowiada o Kubie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 19:37
Cubamia Projekt to strona stworzona z miłości do kultury kubańskiej. Jej autorka Magda Woźnikiewicz prezentuje na niej najświeższe informacje o Kubie, jej barwnej kulturze, tańcu i muzyce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta i Maciej Adamczewscy: czas to podstawa w podróżowaniu autostopem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 18:37
Maroko nie było ich wymarzonym celem podróży. Tak się złożyło, że odwiedzili ten kraj dwukrotnie, spędzili tam w sumie blisko 3 miesiące. Dziś twierdzą, że nadal czują niedosyt.
rozwiń zwiń