Paprodziad w świecie nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 18:47
Wokalista formacji Łąki Łan zdradził, jak bardzo nowe technologie wkradły się w jego życie. - Dużo korzystam z komputera. Zaprzyjaźniłem się z nim i wożę go ze sobą w wielkiej torbie - opowiadał w rozmowie z Czwórką Włodzimierz "Paprodziad" Dembowski.
Audio
  • Paprodziad o obecności nowych technologii w jego życiu (TOP/Czwórka)
Paprodziad w studiu Czwórki
Paprodziad w studiu CzwórkiFoto: Alicja Mucha/Czwórka

mozil piotr_kala 1200.jpg
Jak Czesław Mozil pokochał gry wideo?

Jak podkreślał, gdy wyjeżdża poza miasto, stara się oderwać od zgiełku i codzienności i wszelkie technologiczne nowinki zostawia w domu. Zamiast słuchać muzyki, woli cieszyć się odgłosami natury: śpiewem ptaków, bądź szumem drzew, jednak do dziś pamięta swój pierwszy sprzęt grający. - To był walkman, długo czekałem, by go dostać. Postanowiłem z nim pójść na podwórko i gdy właziłem na drzewo, wypadł mi z kieszeni i się rozbił - wspominał wokalista. Jak przekonywał, dziś wie, że rozwój technologiczny jest potrzebny ludzkości, ale pod jednym warunkiem. - Musi iść w parze z rozwojem duchowym. Jeśli nie będziemy przykładać takiej samej wagi do filozofii, myślenia o sobie i swojej duszy, czy kontakcie z przyrodą, technologia zaprowadzi nas w ślepy zaułek - mówił muzyk.


olga borys pap 1200.jpg
Olga Borys z technologią na co dzień

Z jakich odtwarzaczy korzysta więc na co dzień? Co myśli o butach, które ułatwiają bieganie? Dlaczego wciąż nie używa smartfona z internetem? O tym także mówił w rozmowie z Czwórką.

***

Tytuł audycji: "TOP" 

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 25.04.2017

Godzina emisji: 17.35

kd

Czytaj także

Technologia 360. Przyszłość wideo nie tylko w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 17:16
Technologia 360 staje się coraz bardziej popularna. Nazywana "filmem sferycznym" polega na tym, że sceną zdjęcia staje się nie tylko to, co przed obiektywem, ale także… wokół niego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brzeg nad Odrą. "Miasto, do którego każdy chce wracać"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 19:18
To malownicze miasteczko położone jest w połowie drogi między Wrocławiem a Opolem, a tutejszy zamek piastowski nazywany jest Śląskim Wawelem. W "Hotspocie" odwiedziliśmy Brzeg nad Odrą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brud jest zdrowy? "To worek treningowy dla organizmu"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 17:00
W ciągu ostatnich lat naukowcy obserwują wzrost przypadków alergii pokarmowych, astmy, choroby zapalnej jelit i innych przypadłości autoimmuno­logicznych. Żyjemy zbyt sterylnie?
rozwiń zwiń