Blowek wygrał polski internet. "Wciąż lubię to, co robię"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:30
Blowek, czyli Karol Gązwa właśnie umocnił się na 1. pozycji polskiego YouTube'a, stając się pierwszym w historii twórcą z 4 mln subskrypcji w naszym kraju. - Cały czas dorastam, rozwijam się - mówił w Czwórce.   
Audio
  • Jak rozwija się polski Youtube i jak w nim zaistnieć? Mówią Blowek i Tomasz Miecznikowski (TOP/Czwórka)
Karol Gązwa i Kuba Marcinowicz w Czwórce
Karol Gązwa i Kuba Marcinowicz w CzwórceFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Na dłuższą metę taka popularność jest męcząca. Często mam wizyty fanów, ludzie pojawiają się pod moim domem. Ale z drugiej strony bardzo lubię to, co robię Karol "Blowek" Gązwa

Gdy jego kanał przekroczył 4 mln subskrypcji Blowek akurat… trenował na siłowni. Przerwał, nagrał filmik, i wrócił do zajęć. - Gdy jem kolację, i gdy jestem w kinie, cały czas jestem "głową w internecie", wciąż myślę, co by tu nagrać. Żyję tym już od kilku lat - wspominał w Czwórce Karol "Blowek" Gązwa. Założył swój kanał w 2011 roku, i na początku był on poświęcony tematyce gamingowej. Z czasem postawił też jednak na materiały rozrywkowe i lifestyle'owe, a na jego kanale zaczęły pojawiać się zabawne wyzwania oraz vlogi. - Youtube mocno się sprofesjonalizował w ciągu ostatnich lat. Na początku wielu gamerów w ogóle nie pokazywało twarzy, bo nie było to potrzebne. Potem to się zmieniło. Przez większość czasu pracowałem sam, jako jednoosobowa armia. Dopiero od niedawna mam asystentów - mówił Blowek. 

dzieci tablet 1200x660.jpg
Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Jak życie Blowka zmieniało się z każdym kolejnym milionem subskrybentów? Jak długo trzeba czekać na to, by podbić polski internet i czy jest jakaś "działka", w której najłatwiej jest się wybić? Ile pieniędzy i czasu kosztowało najbardziej znanego polskiego youtubera osiągnięcie sukcesu i jak wysoką cenę dziś za niego płaci? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

ZOBACZ TAKŻE "Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów. Kto wygrał? >>>

Polska scena YouTube jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Obecnie mamy już dziesiątki twórców, którzy przekroczyli magiczny milion subskrypcji, a ich liczba stale rośnie. Jak sukcesy polskich youtuberów tłumaczy ekspert rynku nowych technologii Tomasz Miecznikowski z LifeTube’a? O tym także rozmawialiśmy w Czwórce.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Goście: Karol "Blowek" Gązwa

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 17.07

kd/bch

Czytaj także

Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 19:40
Dwa ministerstwa, finansów i cyfryzacji, zaprosiły do współpracy youtuberów, aby przekazywali młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę o kodowaniu, finansach i tworzeniu gier. - Czekaliśmy na okazję, aż ta druga strona nam zaufa i przekona się, że to, co robimy jest fajne i ma wpływ na ludzi - mówił w Czwórce Michał Kołodziej z LifeTube.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:03
Pierwsze miejsce zajął 8-latek specjalizujący się w recenzjach zabawek. W krótkim czasie stał się influencerem o światowym zasięgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Od zera do youtubera". Jakich błędów nie popełniać w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:24
"Od zera do Youtubera, czyli jak zarabiać na swojej pasji" to warsztaty, podczas których Krzysztof Micielski, wraz z Mateuszem Górskim zdradzą zainteresowanym szczegóły pracy autora kanału YT.
rozwiń zwiń