Del-M "Mantra". Singiel zwycięzcy konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 06:10
Powiew świeżości na polskiej scenie rapowej. Singlem "Mantra" Del-M czyli Marcin Jankowski zapowiada swój debiutancki album "Dzieci we mgle", który jest główną nagrodą w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zorganizowanym przez radiową Czwórkę. Singiel wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Del-M Mantra
Del-M "Mantra"Foto: mat.prasowe

Warszawianin, 24 lata, z wykształcenia prawie filozof. Tworzy teksty, rapuje i komponuje. Swoje debiutanckie rymy powierzył w producenckie ręce Bartosza 'Szoguna' Pietrzaka, legendy polskiej sceny hip-hopowej, znanego ze współpracy m.in. z Pezetem i Tym Typem Mesem.

Del-M o singlowej "Mantrze": To numer o kompleksach, które napędzają destrukcyjną potrzebę bycia tzw. kimś więcej / kimś lepszym. W świecie social mediów bardzo łatwo popaść w manię porównywania się do innych. Notorycznie wpadam w tę pułapkę i ciągle wydaje mi się, że jestem niewystarczająco dobry. Musiałem to sobie szczerze powiedzieć.

Singiel promuje nadchodzący album zatytułowany "Dzieci we mgle" (premiera: 10 maja), który jest główną nagrodą w konkursie „Wydaj płytę z Będzie głośno!” zorganizowanym przez radiową Czwórkę. Za najlepszą muzykę i teksty Del-M został wyróżniony także przez partnera konkursu - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Do "Mantry" powstał teledysk autorstwa Igora Gołczyńskiego i Michała Jankowskiego. 

Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Czytaj także

"Saska Butik". Holak o nowej płycie z piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:11
Mateusz Holak debiutował w zespole Kumka Olik, współtworzy Małe Miasta, występuje w zespole Węże i właśnie wydał nowy solowy album… z piosenkami. "Saska Butik" to album osadzony w miejskiej tkance. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Baliński kończy cykl "To nie jest hip-hop": w finale wracamy do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 13:20
- Nie jestem targetem młodej sceny rapowej, co więcej, z każdym kolejnym tomem serii cofałem się do dawnych czasów. Szósta część sięga do korzeni polskiego hip-hopu - mówi Jacek Baliński, autor książek "To nie jest hip-hop. Rozmowy". Bohaterami finałowej odsłony są m.in.. Fisz, Sir Mich i Bogna Świątkowska. 
rozwiń zwiń