panGenerator: nowe technologie w służbie sztuce

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:57
Projekty, drukarka 3d, tworzywa, formy, monitory i wielki ręcznie zapisany ścienny kalendarz. To tu rodzą się pomysły na bransoletkę, która przesyła dotyk na odległość lub biżuterię wyświetlaną na skórze za pomocą smarftona.
Audio
  • O twórczości grupy panGenerator opowiadają Jakub Koźniewski, Krzysztof Goliński (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Pracownia Jakuba Koźniewskiego, Krzysztofa Golińskiego, Piotra Barszczewskiego i Krzysztofa Cybulskiego z grupy panGenerator w Warszawie wygląda jak z filmu o wynalazcach. Twórcy starają się w niej łączyć „analogowe” przedmioty z nowymi technologiami, a pracują m.in. dla muzeów – Kopernika, czy Powstania Warszawskiego. – Kluczem naszych działań jest brak harmonogramu tworzenia. Robimy rzeczy z pogranicza sztuki i zabawy technologią, ale staramy się tego nie określać w żadną z tych stron. Mieliśmy obawy, czy nie jesteśmy zbyt artystyczni dla branży reklamowej, a jednocześnie zbyt komercyjni dla muzeów. Ale okazało się, że wcale tak nie jest – mówili goście Czwórki.

Jakie projekty członkowie grupy panGenerator przygotowują w zaciszu swojej pracowni? I czym planują zaskoczyć swoich odbiorców? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie odwiedziliśmy wernisaż wystawy "Teen-Age" w stołecznym Muzeum Etnograficznym, po której oprowadził nas Krzysztof Cybulski, członek grupy panGenerator.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Jakub Koźniewski, Krzysztof Goliński (panGenerator)

Data emisji: 17.12.2017

Godzina emisji: 12.15

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:55
- To przychodziło z czasem. Najpierw malowałam zmasakrowane twarze, zrobiłam całą serię portretów pobitych ludzi. Zajmowałam się też seryjnymi mordercami - opowiadała Aleksandra Liput, artystka, której sztuka powiązana jest ściśle ze światem dziecięcych lęków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - kolor, obraz, fotografia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 16:55
Duet artystyczny Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - projektantka i fotograf - reprezentują różne dziedziny sztuki, ale ich współpraca owocuje niezwykle intensywnymi projektami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek kontra natura. Sztuka zaangażowana Diany Lelonek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:06
- W moich pracach najważniejsze jest dla mnie to, by przy pomocy nośnika, jakim jest sztuka wizualna, opowiadać o rzeczach ważnych: z którymi się nie zgadzam, albo o których warto mówić i je pokazywać - tłumaczyła Diana Lelonek, artystka, która tworzy w nurcie bio-art.
rozwiń zwiń