X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka osiągania kulinarnego mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 17:00
Przyczynkiem tego wydania "Sztuki Jedzenia" jest film dokumentalny Pierre'a Deschampsa "Noma: My Perfect Storm", w którym poznajemy René Redzepiego, szefa kuchni najsłynniejszej i najlepszej kopenhaskiej restauracji.
Audio
  • Prześwietlamy René Redzepiego, najlepszego szefa kuchni na świecie (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
  • Igor Świerczyński - najmłodszy szef kuchni (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
  • Jak przemysł tekstylny łączy się z jedzeniem? (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
Tytuł kulinarnego mistrza wymaga niezawodnego podniebienia, ciężkiej pracy i wielu poświęceń (zdjęcie ilustracyjne)
Tytuł kulinarnego mistrza wymaga niezawodnego podniebienia, ciężkiej pracy i wielu poświęceń (zdjęcie ilustracyjne) Foto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

Pielgrzymują do niej krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Z René Redzepim miał zaszczyt pracować Robert Trzópek, z którym o tym niezwykłym doświadczeniu rozmawialiśmy w naszym studiu. - To jest człowiek, który nieustannie brnie do przodu. Ma bardzo mocną osobowość, bo w kuchni jest jak w wojsku. Chodzi o stałe utrzymywanie wysokiego poziomu - wyjaśniał Robert Trzópek.

Robert Trzópek W kuchni trzeba wymagać od siebie tyle, ile wymaga się od innych

W audycji odwiedziliśmy także festiwal "Films for Food", na którym o filmie "Noma: My Perfect Storm" opowiadali nam m.in. Agnieszka Kręglicka i Jakub Gutek. A do przygotowania jakiego dania zainspirowała René Redzepiego Suwalszczyzna? Tego dowiecie się z nagrania audycji.   

Ponadto w "Sztuce Jedzenia" nasza reporterka Dominika Klimek przyjrzała się pracy najmłodszego szefa kuchni w Polsce - Igora Świerczyńskiego, który, jak wyznaje, do 16 roku życia nie gotował.  

A prosto z kuchni przenieśliśmy się na otwartą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawę Textifood, na której przemysł tekstylny i jedzenie łączą się w jedną całość.

***

Tytuł audycji: "Sztuka Jedzenia"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Robert Trzópek (szef kuchni)

Data audycji: 6.11.2016

Godzina audycji: 15.07

jsz/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulinarne powroty - tradycja i fermentacja

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 14:23
- Poznań, Trójmiasto, Kraków świetnie rozwijają się gastronomicznie, jednak większość trendów wychodzi z Warszawy - mówi Magda z Krytyki Kulinarnej i zdradza nadchodzące mody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na planie filmowym w kuchni... od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:41
Praca nad filmami i serialami kulinarnymi może być sporym wyzwaniem nie tylko dla aktorów, ale dla całej ekipy produkcyjnej. Co trzeba zrobić, aby kuchenne życie pokazywane na ekranie było wiarygodne?
rozwiń zwiń