Sztuka osiągania kulinarnego mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 17:00
Przyczynkiem tego wydania "Sztuki Jedzenia" jest film dokumentalny Pierre'a Deschampsa "Noma: My Perfect Storm", w którym poznajemy René Redzepiego, szefa kuchni najsłynniejszej i najlepszej kopenhaskiej restauracji.
Audio
  • Prześwietlamy René Redzepiego, najlepszego szefa kuchni na świecie (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
  • Igor Świerczyński - najmłodszy szef kuchni (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
  • Jak przemysł tekstylny łączy się z jedzeniem? (Sztuka Jedzenia/Czwórka)
Tytuł kulinarnego mistrza wymaga niezawodnego podniebienia, ciężkiej pracy i wielu poświęceń (zdjęcie ilustracyjne)
Tytuł kulinarnego mistrza wymaga niezawodnego podniebienia, ciężkiej pracy i wielu poświęceń (zdjęcie ilustracyjne) Foto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

Pielgrzymują do niej krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Z René Redzepim miał zaszczyt pracować Robert Trzópek, z którym o tym niezwykłym doświadczeniu rozmawialiśmy w naszym studiu. - To jest człowiek, który nieustannie brnie do przodu. Ma bardzo mocną osobowość, bo w kuchni jest jak w wojsku. Chodzi o stałe utrzymywanie wysokiego poziomu - wyjaśniał Robert Trzópek.

Robert Trzópek W kuchni trzeba wymagać od siebie tyle, ile wymaga się od innych

W audycji odwiedziliśmy także festiwal "Films for Food", na którym o filmie "Noma: My Perfect Storm" opowiadali nam m.in. Agnieszka Kręglicka i Jakub Gutek. A do przygotowania jakiego dania zainspirowała René Redzepiego Suwalszczyzna? Tego dowiecie się z nagrania audycji.   

Ponadto w "Sztuce Jedzenia" nasza reporterka Dominika Klimek przyjrzała się pracy najmłodszego szefa kuchni w Polsce - Igora Świerczyńskiego, który, jak wyznaje, do 16 roku życia nie gotował.  

A prosto z kuchni przenieśliśmy się na otwartą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawę Textifood, na której przemysł tekstylny i jedzenie łączą się w jedną całość.

***

Tytuł audycji: "Sztuka Jedzenia"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Robert Trzópek (szef kuchni)

Data audycji: 6.11.2016

Godzina audycji: 15.07

jsz/mz


Czytaj także

Kulinarne powroty - tradycja i fermentacja

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 14:23
- Poznań, Trójmiasto, Kraków świetnie rozwijają się gastronomicznie, jednak większość trendów wychodzi z Warszawy - mówi Magda z Krytyki Kulinarnej i zdradza nadchodzące mody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na planie filmowym w kuchni... od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:41
Praca nad filmami i serialami kulinarnymi może być sporym wyzwaniem nie tylko dla aktorów, ale dla całej ekipy produkcyjnej. Co trzeba zrobić, aby kuchenne życie pokazywane na ekranie było wiarygodne?
rozwiń zwiń