Pyszne talerze, smakowite łyżki. Polki stworzyły jadalne naczynia

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 09:08
W filmie "Ostatnia miłość na ziemi" bohaterowie w wyniku zarazy doświadczają niepohamowanego apetytu. Jedzą nawet plastikowe naczynia. Istnieje możliwość, że nie jest to tylko filmowa fikcja.
Czy jednorazowe naczynia i sztućce odejdą w zapomnienie?
Czy jednorazowe naczynia i sztućce odejdą w zapomnienie?Foto: invisible163/Shutterstock

Martyna Ochojska, Dominika Wysoglad i Joanna Jurga, trzy młode projektantki, wpadły na pomysł stworzenia czegoś, co od dawna śniło się łasuchom. Wymyśliły - nie do końca - jednorazowe naczynia, które nie są brzydkimi plastikowymi czy papierowymi talerzami, jakie zaśmiecają środowisko i nie pobudzają apetytu. One zrobiły takie, które kuszą wyglądem i zapachem, a do tego smakują całkiem nieźle. Spotkamy się z nimi i ich projektem w "Sztuce jedzenia".

***

Na audycję z cyklu "Sztuka jedzenia" w niedzielę (17.06) od godz. 15.05 zaprasza Beata Kwiatkowska.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka jedzenie

Czytaj także

"Tradycje kulinarne się zmieniają, ale wciąż łączą nas przy stole"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 13:51
- Kultura jedzenia oznacza szacunek. Do produktu, przygotowania posiłku i jedzenia. Nawet jeśli mamy tylko dziesięć minut przerwy postarajmy się, żeby zjeść w spokoju ciesząc się smakiem - mówiła Dominika Wójciak autorka książki "Prosto, pysznie, do pudełka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztućce a historia świata. "Diabelski widelec i usłużne ręce"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:40
- Jednym z pierwszych sztućców, które zostały wynalezione były pałeczki. Natomiast do dziś najpopularniejszymi sztućcami na świecie są ludzkie ręce - mówi antropolog kultury Magdalena Tomaszewska-Bolałek.   
rozwiń zwiń