Twin Peaks. Przeczytaj zanim obejrzysz!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 10:00
W 2017 roku kultowy serial powróci na ekrany, tymczasem już dziś mamy szansę przekonać się, co w ciągu 25 lat zdarzyło się w Twin Peaks.
Audio
  • O tajemnicach "Twin Peaks" i trzeciej serii kultowego serialu. Czy dowiemy się kto zabił Laurę Palmer? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks
Kadr z serialu "Miasteczko Twin Peaks"Foto: materiały prasowe

Kaja Szafrańska "Twin Peaks" to nie tylko kryminał, ale też serial wyśmiewający amerykańską telewizję. Szczególnie w drugim sezonie pojawiają się elementy chrakakterystyczne dla oper mydlanych.

Do księgarń trafiły właśnie "Sekrety Twin Peaks". Książka współscenarzysty serialu Marka Frosta stanowi pomost fabularny między tym, co zdarzyło się w Twin Peaks ćwierć wieku temu, a tym, co czeka nas teraz i ma bardzo ciekawą formę. - Wydawnictwo stylizowane jest na zbiór dokumentów, które archiwizuje tajemnicza postać. Mamy tu listy, zdjęcia, wycinki z gazet - opowiada Wiktor Fisz z portalu "Na ekranie.pl". - Wielkie brawa dla polskiego wydawcy, który stanął na wysokości zadania - dodaje.

Co wspólnego z Laurą Palmer ma Marilyn Monroe i w jaki sposób strajk scenarzystów pomógł duetowi David Lynch i Mark Frost - o tym m.in. w materiale Martyny Ogonek opowiada blogerka Kaja Szafrańska.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 7.15

kul/jsz

Czytaj także

Dwie deski i sznurek. Historia białego szaleństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 15:20
Pierwszy narciarz pojawił się 4 tysiące lat temu w jaskini w Norwegii na piktogramie. - Postać narysowana na ścianie jeździ na długich deskach, a w ręku trzyma kijek, albo - jak twierdzą historycy tej dyscypliny - topór - opowiada Wojciech Szatkowski, współautor książki "Magia nart".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe" "Sully", "Lion. Droga do domu", "Lament"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 18:00
- Wybierając się do galerii handlowej na świąteczne zakupy, w planie warto uwzględnić kino - przekonuje Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń