X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twin Peaks. Przeczytaj zanim obejrzysz!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 10:00
W 2017 roku kultowy serial powróci na ekrany, tymczasem już dziś mamy szansę przekonać się, co w ciągu 25 lat zdarzyło się w Twin Peaks.
Audio
  • O tajemnicach "Twin Peaks" i trzeciej serii kultowego serialu. Czy dowiemy się kto zabił Laurę Palmer? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks
Kadr z serialu "Miasteczko Twin Peaks"Foto: materiały prasowe

Kaja Szafrańska "Twin Peaks" to nie tylko kryminał, ale też serial wyśmiewający amerykańską telewizję. Szczególnie w drugim sezonie pojawiają się elementy chrakakterystyczne dla oper mydlanych.

Do księgarń trafiły właśnie "Sekrety Twin Peaks". Książka współscenarzysty serialu Marka Frosta stanowi pomost fabularny między tym, co zdarzyło się w Twin Peaks ćwierć wieku temu, a tym, co czeka nas teraz i ma bardzo ciekawą formę. - Wydawnictwo stylizowane jest na zbiór dokumentów, które archiwizuje tajemnicza postać. Mamy tu listy, zdjęcia, wycinki z gazet - opowiada Wiktor Fisz z portalu "Na ekranie.pl". - Wielkie brawa dla polskiego wydawcy, który stanął na wysokości zadania - dodaje.

Co wspólnego z Laurą Palmer ma Marilyn Monroe i w jaki sposób strajk scenarzystów pomógł duetowi David Lynch i Mark Frost - o tym m.in. w materiale Martyny Ogonek opowiada blogerka Kaja Szafrańska.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 7.15

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwie deski i sznurek. Historia białego szaleństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 15:20
Pierwszy narciarz pojawił się 4 tysiące lat temu w jaskini w Norwegii na piktogramie. - Postać narysowana na ścianie jeździ na długich deskach, a w ręku trzyma kijek, albo - jak twierdzą historycy tej dyscypliny - topór - opowiada Wojciech Szatkowski, współautor książki "Magia nart".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe" "Sully", "Lion. Droga do domu", "Lament"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 18:00
- Wybierając się do galerii handlowej na świąteczne zakupy, w planie warto uwzględnić kino - przekonuje Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń