Sherlock Holmes. Superbohater wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 12:23
- To nie jest science-fiction, ale Sherlock Holmes idealnie wpisuje się w różne fantastyczne upodobania - mówiły Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska, organizatorki pierwszego w Polsce Sherlockonu, czyli konwentu fanów Sherlocka Holmesa.   
Audio
  • Co czeka nas na pierwszym w Polsce Sherlockonie? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/AVN Photo Lab

Katarzyna Kowalska Sherock Holmes został zainspirowany prawdziwą postacią - dr. Jamesem Bellem, wykładowcą i przyjacielem A. C. Doyle'a. On stosował specyficzną metodę dedukcji, którą analizował pacjentów    

Pierwsza edycja Sherlockonu odbędzie się już 27 maja 2017 w warszawskim Klubie Hybrydy, a w Czwórce zaproszone fanki brytyjskiego detektywa opowiedziały szczegółowo o jego programie. - Wśród wielu atrakcji będziemy mieli pokaz charakteryzacji, premierę nowego wydawnictwa o Holmesie, prelekcje, strefę gier planszowych, grę terenową, znanych aktorów czytających fragmenty prozy Conana Doyle'a, a nawet jedzenie inspirowane Sherlockiem Holmesem - wyliczały Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska.        

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim organizatorki Sherlockonu opowiadały też o konfliktach istniejących wewnątrz fandomu skupionego wokół Sherlocka Holmesa. - My wychowałyśmy się na Sherlocku kanonicznym, czyli na tekstach A. C. Doyle'a i starszych ekranizacjach. Młodzież natomiast kocha Benedicta Cumberbatcha - powiedziała Katarzyna Kowalska.  - Prawdziwym kijem w mrowisku był jednak film z Robertem Downey'em Jr., który ma gorących zwolenników i zagorzałych przeciwników - podkreśliła Maja Margasińska.

Maja Margasińska Warto podkreślić, że nawet w kanonie Sherlock Holmes nie jest stateczny

Co nie spodobało się piewcom kanonicznego Sherlocka w wersji tej postaci zagranej przez Downey'a Jr.? Oraz na jaki cel zostaną przeznaczone środki zebrane podczas objętego Czwórkowym patronatem Sherlockonu? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska (organizatorki pierwszego w Polsce Sherlockonu)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kul

Czytaj także

Kajko i Kokosz wracają po przeszło ćwierćwieczu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:28
Pamiętacie przygody Kajki i Kokosza, słynnych średniowiecznych bohaterów wykreowanych przez Janusza Christę? A może dopiero chcielibyście ich poznać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komiksy kontra filmy, czyli świat według Marvela

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 12:36
Oskar Rogowski, autor kanału Komiksomaniak, omawia interesujące wydarzenia ze świata Marvela, komiksy, filmy komiksowe, superbohaterów i wszystko co z nimi związane. W Czwórce mówił m.in. o polskim rynku komiksów.
rozwiń zwiń