X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Busem przez świat. Od Alaski do Ziemi Ognistej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 14:50
- To będzie jak do tej pory nasza największa wyprawa. Chcemy pokonać trzy Ameryki, czyli taką trasę jak Tony Halik, tyle że w odwrotną stronę - opowiadali w Czwórce Ola i Karol, podróżnicy i autorzy bloga "Busem przez świat".
Audio
  • Busem przez świat. Co zrobić, żeby przejechać trzy Ameryki? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Chaiyaporn Baokaew/Shutterstock.com

Karol W podróży większość planowania odbywa się na miejscu. Pytamy "lokalsów", co warto zobaczyć i często zmieniamy trasę

Ich eskapada rozpoczyna się już 17 lipca i podzielona jest na pięć dwumiesięcznych etapów. - Ciężko byłoby zrobić całość za jednym zamachem - przekonywał Karol. - W ten sposób łatwiej nam będzie zdobyć fundusze na podróż. Plan jest taki, że po dwóch lub trzech miesiącach naszego busa parkujemy na trasie i wracamy do Polski, żeby wymienić ekipę - tłumaczył zaproszony podróżnik. 

Zwykle z Olą i Karolem podróżuje około 10 osób, a swoich kompanów znajdują za pośrednictwem internetu - rekrutacja do ich wyprawy "trasą Tony'ego Halika" ciągle trwa. - Do tej pory na rozmaitych trasach było już z nami 100 osób. Wybór nie jest łatwy, bo szukamy ludzi, z którymi dobrze się podróżuje, a nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy biurem podróży - wyjaśniali Ola i Karol.

Ola Doświadczenie pokazało nam, że w podróży dzienny koszt życia jednej osoby bez paliwa może zamknąć się w ośmiu dolarach

Jaki jest ich styl podróżowania, czy w trakcie wypraw zdarzyło im się "odstawić kogoś na lotnisko" oraz jak finansują swoją najnowszą eskapadę - między innymi tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Ola i Karol (podróżnicy, autorzy bloga "Busem przez świat")

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 8.09

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:20
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak z Jamajki. O polityce, turystach i nowej muzycznej fali

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 12:00
Tomasz Łada, mieszkający od kilku lat na Jamajce i promujący tamtejszą kulturę i muzykę wśród Polaków opowiadał w rozmowie z Makenem, m.in. o tym, co zmieniło się na tej wyspie na przestrzeni ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż życia - autostopem do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 18:50
Mirek Tran wyruszył w podróż autostopem z Polski do Wietnamu, aby zobaczyć się z rodziną. W Czwórce opowiada o swoich przeżyciach i przygodach. - Przemierzyłem 11 krajów, a cała podróż zajęła mi trzy miesiące i jeden tydzień - chwali się Czwórkowy gość. Ile czasu się do tej eskapady przygotowywał?
rozwiń zwiń