Ars Independent. "Kraina Grzybów, życie ośmiornic i symulator wszystkiego"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 16:40
- Ars Independent 2017 to ponad dwa i pół tysiąca minut materiału filmowego, a na otwarcie rewers oscarowego "The Room", czyli wzruszająca filmowa opowieść o inności: "Brigsby Bear" w reż. Dave’a McCary’ego - opowiada rzecznik festiwalu, Bartek Sołtysik.
Audio
  • Ars Independent - co wydarzy się podczas tegorocznej odsłony katowickiego festiwalu? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Evikka/Shutterstock.com

To będzie siódma odsłona multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. - Na konkursowej wystawie Czarnych Koni Gier Wideo zaprezentujemy siedem tytułów, w tym "Everything" Davida O’Reilly’ego. To człowiek, który odpowiadał za animacje w obrazie "Her" Spike Jonze’a, a jego najnowsza gra jest... symulatorem wszystkiego - opowiada gość Czwórki.

Czytaj także
up to date 1200.JPG
Up To Date Festival: zdeptacie sobie podeszwy!

Festiwal odbędzie się w Katowicach pod patronatem Czwórki, w dniach od 26 września do 1 października. Zakończy go pokaz przyrodniczych miniatur ekscentrycznego awangardzisty francuskiego kina, który od lat 30. XX wieku dokumentował podwodne życie koników morskich i ośmiornic. W ramach festiwalu odbędą się także wystawy twórcy "Krainy Grzybów" oraz najgorszych gier świata.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartek Sołtysik (rzecznik prasowy festiwalu Ars Independent)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 8.10

kul/jsz

Czytaj także

Festiwal wideoklipów w Berlinie. Zapełnia próżnię

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:47
W tym roku Berlin Music Video Awards odbędzie się już po raz piąty. To nie tylko teledyski, ale też koncerty, sety didżejskie, pokazy mody no i oczywiście spotkania. W Czwórce opowiadał o nim jego pomysłodawca i producent Aviel Silook.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brudny Henryk". Powrót PRL-u w uniwersalnym stylu retro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:25
Konrad i Michał Domaszewscy to autorzy i twórcy "Brudnego Henryka", czyli internetowego serialu o policjancie z czasów PRL-u. - To trochę nostalgiczne kino. Pamiętamy tamte czasy, bo sami urodziliśmy się w latach 80., a dziś retro powraca nie tylko w muzyce, ale i w filmie - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń