Zero waste w kuchni. Przejrzałe, zwiędłe i tak, je zjem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 13:00
Marnowanie żywności stanowi ogromny społeczny problem. Jak z tym walczyć podpowiada w swojej książce Jagna Niedzielska.
Audio
  • Jagna Niedzielska podpowiada jak gotować i kupować bez resztek (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Teri Virbickis/Shutterstock.com

Ostatnio głośno jest o filozofii zero waste, a warto wiedzieć, że nie jest ona niczym nowym. Nasi rodzice i dziadkowie dbali o to, żeby jak najmniej marnować i wyrzucać, dziś dużo mniej się tym przejmujemy.

- Nie znam nikogo, kto lubi wyrzucać jedzenie - mówi Jagna Niedzielska, autorka książki "Bez resztek". - Nie mamy z tego przyjemności - dodaje. 

Kiedyś bardziej szanowaliśmy produkty, teraz przez przesyt i chaos nagle się zorientowaliśmy, że chyba przesadzamy Jagna Niedzielska

Gość Kamila Jasieńskiego jako pierwszy krok do zero waste poleca sporządzanie list zakupowych. Na niej zaleca też umieszczenie rubryczki "przyjemności". Do najczęściej wyrzucanych przez nas produktów należą: suchy chleb, ziemniaki i kasze z obiadu dnia poprzedniego. Jakie sposoby na nie poleca Jagna Niedzielska? Czy głąb z kapusty może się jakoś przydać w kuchni? Co zrobić, by obok wykorzystywania kuchennych resztek, przy codziennych zakupach dbać o naszą planetę? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jagna Niedzielska (autorka książki "Bez resztek")

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 8.17

pj/ac

Czytaj także

Tydzień Wege. "Liczymy, że przyjdą sami zatwardziali mięsożercy"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:00
Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 12-20 maja i obejmie wiele wydarzeń na terenie Warszawy oraz kilkunastu innych miast w całej Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile chemii znajduje się w naszym jedzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:40
Z raportu NIK wynika, że dużo za dużo. Jak się okazuje przeciętny Polak zjada aż dwa kilogramy sztucznych dodatków w ciągu roku.
rozwiń zwiń