Tydzień Wege. "Liczymy, że przyjdą sami zatwardziali mięsożercy"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:00
Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 12-20 maja i obejmie wiele wydarzeń na terenie Warszawy oraz kilkunastu innych miast w całej Polsce.
Audio
  • Targi Wege. Przyjdź i przekonaj się, czego jeszcze nie wiesz o diecie roślinnej (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/noahherrera

kobieta owoce uroda 1200.jpg
Wegetarianizm. Wolny wybór czy geny?

Wydarzenie promuje takie postawy społeczne i zagadnienia jak empatia, szacunek do zwierząt, profilaktyka chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. - Rozpoczynamy w sobotę od Międzynarodowych Targów Roślinnego Stylu Życia "VeggieWorld". Oprócz wystawców z całego świata, którzy zaprezentują swoje wegańskie produkty będzie można wziąć udział w spotkaniach, warsztatach i pokazach związanych ze zdrowym stylem życia - wyliczał współorganizator Cezary Wyszyński z Fundacji Viva!.

Impreza nie jest przeznaczona wyłącznie dla miłośników bezmięsnych potraw. Jak zapowiadał współorganizator imprezy jest otwarta dla wszystkich ciekawych kuchni roślinnej, ekologicznych produktów i zdrowej diety. - Liczymy na to, że przyjdą sami zatwardziali mięsożercy. Impreza skierowana jest do osób, które nie są jeszcze na diecie wegetariańskiej, ale się nią interesują, albo chcą utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze robią jedząc mięso. Zapraszamy wszystkich - zachęcał.

Kogo spotkamy w trakcie tegorocznej odsłony Wege Tygodnia? Co do powiedzenia na temat weganizmu będzie miała polska blogosfera? Czy weganizm sprawdza się w sporcie? Czego będzie można spróbować, co ugotować i co na tej imprezie będzie robił raper Vienio? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Cezary Wyszyński (prezes Fundacji Viva!, współorganizator Tygodnia Wege)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 8.16

ac/pj

Czytaj także

Kasza. Magiczny składnik w polskiej kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 16:23
- Dziś zapominamy o kaszy, a przecież mamy ją niemalże w genach, bo polskie posiłki obfitowały w nią już w średniowieczu - przekonują Paweł Łukasik oraz Grzegorz Targosz, blogerzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta mięsna kontra weganizm. Co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 18:27
- To, że coraz więcej osób ogranicza spożycie mięsa, bądź całkowicie z niego rezygnuje, wynika z wzrostu naszej świadomości żywieniowej. To także moda na bycie fit i wpływ osób znanych, które często także stosują diety bezmięsne - tłumaczyły dietetyk Katarzyna Zadka i Joanna Lotkowska z fundacji ProVeg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Dymek: wegetarianizm pozwala znaleźć nowe ulubione smaki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 17:45
- W tej chwili zarówno lekarze jaki i Polski Instytut Zdrowia przekonują, że weganizm jest odpowiednią dietą dla wszystkich zdrowych osób na każdym etapie ich życia - mówi Marta Dymek, autorka programu telewizyjnego i cyklu książek "Jadłonomia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy nasza żywność jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 16:00
Opinię społeczną poruszyły opublikowane w marcu wyniki kontroli NIK, przeprowadzonej w województwie lubuskim. Wykazały one, że na fermach drobiu powszechnie używane są antybiotyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Raw food. Podgrzewaj tylko do 48 stopni

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 10:26
- Przy stosowaniu diety raw food dostarczamy sobie bombę witami, mikroelementów i wartości odżywczych. 75 procent rzeczy, które jemy powinniśmy jeść na surowo - mówi Karolina Szaciłło. - Pamiętajmy, że to nie jest model odżywiania na cały rok i nie dla każdego - dodaje. 
rozwiń zwiń