Profil Zaufany - ułatwia życie. Jak go założyć?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:05
W ostatnich dniach wrosła liczba osób, które zdecydowały się na założenie Profilu Zaufanego, który pozwala na załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. 
Audio
  • Czym jest Profil Zaufany, jak go założyć i po co? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Profil Zaufany umożliwia m.in. zalogowanie się do portalu podatkowego, gdzie dostępne są automatycznie wypełnione zeznania podatkowe za 2018 rok. 

- Za każdym razem, gdy wprowadzane jest jakieś ułatwienie w postaci załatwienia urzędowej sprawy cyfrowo, czyli przez internet, w Polsce pada jakiś rekord zakładania Profili Zaufanych czyli takich naszych obywatelskich, elektronicznych podpisów - mówi Tomasz Jaroszek, bloger finansowy. 

Profil Zaufany zakładamy raz, a co trzy lata go aktualizujemy. Zakładamy go osobiście potwierdzając, że my to my, pokazując dowód osobisty i podając podstawowe dane. Dużo łatwiej mają użytkownicy bankowości elektronicznej, którzy nawet Profil Zaufany mogą założyć bez wychodzenia z domu. 

Jak zatwierdzić swój rozliczony e-pit? Jak nie dać się oszukać osobom pragnącym wyłudzić nasze dane? I jak oddać 1 procent naszego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego? O tym w materiale Dominika Olędzkiego. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Dominik Olędzki 

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 8.25

pj

Czytaj także

Zmiany w przepisach o bitcoinie. Ile zapłacisz podatku?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 11:48
- Opodatkowaniu w wysokości 19 proc. będzie podlegała wymiana waluty wirtualnej na środek płatniczy, towar, usługę lub prawa majątkowe inne niż waluta wirtualna - mówi mecenas Piotr Bienkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ubezpieczenia domowych zwierząt coraz bardziej popularne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:56
Chcąc oszczędzić na wizytach u weterynarza, właściciele czworonogów chętniej wykupują polisy. Pracodawcy również nie zapominają o pupilach swoich pracowników - dodatek weterynaryjny pojawia się wśród benefitów pozapłacowych.
rozwiń zwiń