"Kręcę do pracy". Rowerowa jazda z nagrodami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:13
Wystartowała akcja społeczna "Kręcę do pracy", w ramach której zostajemy nagrodzeni za… jazdę na rowerze do pracy.
Audio
  • O akcji "Kręcę do pracy" opowiada Dorota Jurek (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/lkoimages

17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Jazdy Rowerem do Pracy. Dlatego organizatorzy akcji chcą przekonać, że rower może towarzyszyć nam na co dzień, a nie tylko od święta. - Zauważyliśmy, że coraz więcej Polaków jeździ jednośladami do pracy, chcemy ich za to wynagrodzić - mówiła Dorota Jurek. Jak przekonywała, "Kręcę do pracy" to mobilna gra rowerowa dla wszystkich. - Na smartfona trzeba ściągnąć naszą aplikację, zarejestrować się i zacząć jeździć. Punkty otrzymujemy nie tylko za przejechane kilometry, ale także za regularność - mówiła rozmówczyni Kamila Jasieńskiego.

Akcja trwa od 13 maja. Ile osób dotychczas bierze w niej udział i co można wygrać? Czy rower można zastąpić hulajnogą? I w jaki sposób organizatorzy akcji planują przekształcić ją w grę geolokalizacyjną? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Dorota Jurek (aplikacja Activy, organizatorka akcji)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 8.07

kd/kul

Czytaj także

Co siedzi w pączku? I jak go zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:34
Do tłustego czwartku zostało kilka dni. To czas by nauczyć się robić pączki, by nie kupować tych pełnych konserwantów, emulgatorów i polepszaczy smaku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baby, magdalenki, bezy Pavlovej - światowe, deserowe inspiracje

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 10:50
- Wiele deserów, naszych przysmaków, tego, co pieczemy, co możemy skosztować w cukierniach zawdzięcza swoją nazwę lub inspirację znanym osobistościom - mówi Magdalena Tomaszewska-Bolałek, kulturoznawczyni. - To działa od wieków - dodaje. 
rozwiń zwiń