X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stockholm Fashion Week odwołany z powodu… braku proekologicznych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:47
Choć udowodniono, że nadmierna produkcja, transport i niewłaściwa utylizacja ubrań mają szkodliwy wpływ na środowisko, to o tych problemach w branży modowej nadal mówi się niewiele. Chcą to zmienić Szwedzi, którzy w imię ekologii postanowili odwołać Sztokholmski Fashion Week.
Audio
  • Koniec szybkiej mody? Stockholm Fashion Week odwołany (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Zvonimir Atletic

Jak poinformowała w komunikacie Jennie Rosen, CEO Swedish Fashion Council, za długo rozważaną decyzją stoi m.in. potrzeba stworzenia nowych narzędzi i platform, które pomogą spojrzeć na przyszłość całej branży przez pryzmat zrównoważonego rozwoju.

- Obok wielkiej czwórki: Paryża, Mediolanu, Nowego Jorku i Londynu, Stockholm Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych na świecie. Spełniał ważną rolę w promowaniu mody alternatywnej - mówiła Joanna Mroczkowska, redaktor naczelna magazynu "Cosmopolitan" przyznając, że informacja o podjęciu takiej decyzji nie była dużym zaskoczeniem. - Szwecja zawsze wiodła prym jeśli chodzi o nowoczesność myślenia. Mają świadomość, że przemysł modowy jest jednym z najbardziej szkodliwych dla naszej planety i podejmują działania, by to zmienić - dodawała.

Na tygodniach mody coraz częściej dochodzi do demonstracji organizacji proekologicznych. Aktywiści skupieni wokół ruchu Extension Rebellion oprotestowali niedawno Fashion Week London domagając się wprowadzenia radykalnych zmian. 

Co jest największym zagrożeniem dla środowiska w przemyśle modowym? Jak będzie wyglądała nowa formuła imprezy? Czy kolejni organizatorzy pójdą śladem Szwedów? Więcej na ten temat w materiale Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 8.35

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany klimatyczne, emisja CO2. Jaka jest przyszłość aut?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 13:41
Czy kompromis wypracowany przez ministrów środowiska z krajów UE przyczyni się do odejścia samochodów spalinowych do lamusa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Góra-gąbka stanie w Turynie? Pomoże w walce ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 14:48
Turyn od lat przoduje w rankingach miast, w których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Badacze informują, że jego stan jest tak zły, że zagraża życiu mieszkańców. Czy koncepcja Angelo Rena może pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny market bez plastiku. Sposób by zmiejszyć ślad węglowy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:09
Jeden z brytyjskich supermarketów otworzył strefę bez plastiku. To drugi na świecie, po holenderskiej spółce, sklep wielkopowierzchniowy, który dba o środowisko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy awokado i kartele narkotykowe?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 10:18
Awokado jest jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. Jednak coraz więcej brytyjskich kawiarni odmawia jego podawania. Dlaczego?
rozwiń zwiń