30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:41
To już 30. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Jubileuszowa impreza odbędzie się w nowej lokalizacji, hali Expo-Łódź, przy alei Politechniki 4, w ostatni weekend września. 
Audio
  • Plansze komiksów warte setki tysięcy dolarów, kostium pierwszego Supermana, Człowiek-Zagadka w murach muzeum. Łódź zaprasza do świata DC i komiksu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Keith Homan

Plakat zapowiadający 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi Plakat zapowiadający 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier jest największą tego typu imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej i wielkim ukłonem w stronę fanów komiksów i ich filmowych ekranizacji. Jak podkreślał Adam Radoń,  dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, to okazja do świętowania nie tylko 30. rocznicy łódzkiej imprezy, ale również 100-lecia polskiej sceny komiksowej oraz... osiemdziesiąte urodziny Batmana.

Program festiwalu, jak zapewniał jego współorganizator, jest przebogaty. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie zaplanowany na pierwszy dzień imprezy wernisaż wystawy, przygotowanej we współpracy EC1 Łódź i Art Ludique Le Musée. - przygotowujemy gigantyczną wystawę, którą do tej pory można było obejrzeć w Paryżu, Londynie i Abu Zabi – zapowiadał Adam Radoń.

Na ekspozycję wystawy składają się m.in. oryginalne plansze komiksowe twórców z DC Comics, rekwizyty i kostiumy z filmów wytwórni Warner Bros. W jej ramach będziemy mieli okazję prześledzenia historii takich postaci jak Superman, Batman, czy Wonder Woman – Znajdziemy tu najciekawsze "smaczki" z historii wydawnictwa DC, które jako pierwsze stworzyło postać komiksowego superbohatera - dodawał Radoń.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Festiwal Komiksu (@mfkig)

Wśród zaproszonych do Łodzi gości nie zabraknie legendarnych twórców komiksu. Będziemy mieli okazję spotkać się między innymi z  Johnem Higginsem, Johnem Laymanem, Cyrilem Pedrosą, Grażyną i Zbigniewem Kasprzakami, czy Grzegorzem Rosińskim.

Łącznie pojawi się ponad 100 artystów z Polski i zagranicy. W przestrzeni hali Expo znajdziemy m.in. warsztaty prowadzone przez twórców komiksu, panele dyskusyjne, prelekcje z najciekawszymi przedstawicielami tej branży. Będziemy mieli okazję obejrzeć oryginalne filmowe kostiumy wcielającej się w rolę Wonder Woman Gal Gadot, czy kostium pierwszego filmowego Supermana -Christophera Reeve'a.

Co jeszcze czeka na fanów komiksu w trakcie jubileuszowej odsłony MFKiG w Łodzi? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Adam Radoń – Dyrektor 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi i kierownik wydziału Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź.

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 8.25

ac

Czytaj także

"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Chromry: jestem człowiekiem ze śmieciową pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:16
- Moje publikacje nazywam książką rysowaną. Dwie ostatnie w formie bliższe są do artbooka, ale nie chcę swoim pracom nadawać takich etykietek. Myślę, że mogłaby dla nich powstać osobna nazwa - opowiadał rysownik Bolesław Chromry.
rozwiń zwiń