"Pozwólcie pieskom przyjść do mnie". Powieść sensacyjna od Bolesława Chromrego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:49
Po dobrze przyjętych powieściach graficznych "Pokrzywy", "Renata" oraz notesach "Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę", "Elementarz Polski dla Polaka i Polki z Polski" Bolesław Chromry debiutuje z pierwszą powieścią sensacyjną. Znajdziemy w niej pieski, branżę kreatywną i kryminalną intrygę.
Audio
  • "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie". Portret współczesnych 30-latków z kryminalną intrygą w tle (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Bolesław Chromry (pisarz, grafik, autor książek)
Bolesław Chromry (pisarz, grafik, autor książek)Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Dziś na nowo modne staje się zacieśnianie więzów sąsiedzkich. Pytanie się czy będą to trwałe relacje, czy znajomość, która przetrwa do kolejnej przeprowadzki Bolesław Chromry

- Już jakiś czas temu złożyłem wydawnictwu propozycję napisania książki. Któregoś wieczora razem z żoną wymyśliliśmy pastę, na podstawie której powstała historia tej książki. Dostałem zielone światło. Od tego się zaczęło – mówił autor.

W tle zobaczymy przekrój współczesnej Warszawy – zblazowanych hipsterów, spędzających weekendy na popijaniu prosecco, którzy zbiegiem okoliczności zostają wciągnięci w intrygę kryminalną.


Okładka powieści Bolesława Chromrego "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie" Okładka powieści Bolesława Chromrego "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie"

- Czy tego chcę, czy nie stoję między dwoma środowiskami: artystycznym i reklamowym. Oba znam dość dobrze, opisałem coś, co jest dla mnie naturalne. Bohaterowie książki - Bartek i Dorota są trochę frankensteinami - zlepkami ludzi, których znam - dodawał.

W książce pojawiają się też inne grupy społeczne, które na co dzień spotykamy w Polsce. Jakie role odgrywają? Kim są współcześni 30-latkowie? Jaką grupę będą reprezentować za dwadzieścia lat? Więcej o bohaterach w rozmowie z autorem książki.   

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bolesław Chromry (pisarz, autor powieści graficznych, ilustrator)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 8.10

Czytaj także

"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Polska mistrzem Polski". Humor bez daty ważności

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:38
"Polska mistrzem Polski" to hasło, które na stałe zagościło w polskim słowniku. Najczęściej słyszymy go, jako komentarz przy okazji różnych wydarzeń sportowych, ale co ma wspólnego z polskim komiksem? Wyjaśniali to goście Czwórki: Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bolesław Chromry: jestem człowiekiem ze śmieciową pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:16
- Moje publikacje nazywam książką rysowaną. Dwie ostatnie w formie bliższe są do artbooka, ale nie chcę swoim pracom nadawać takich etykietek. Myślę, że mogłaby dla nich powstać osobna nazwa - opowiadał rysownik Bolesław Chromry.
rozwiń zwiń