Warszawskie Powiśle w pierwszej dziesiątce Europy. Zobacz dlaczego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 13:47
Powiśle znalazło się na liście 10 najfajniejszych, europejskich dzielnic, sporządzonej przez brytyjski "The Guardian". Wcześniej dziennik docenił wrocławskie lody Roma i molo w Sopocie. 
Audio
  • Mateusz Łysiak opowiada, co zachwyciło brytyjskich dziennikarzy w warszawskim Powiślu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu
Centrum Nauki Kopernik na warszawskim PowiśluFoto: Shutterstock/ aquatarkus

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy, Powiśle jest niezwykle klimatyczne. I właśnie za swój klimat otrzymało 6 miejsce w zestawianiu "10 of the coolest neighbourhoods in Europe". - Mieszkańcy Warszawy pewnie mogą się zdziwić, bo niemal codziennie są na Powiślu, w Śródmieściu, w drodze do pracy, szkoły. A tu okazuje się, że codziennie mijają bardzo ciekawe atrakcje turystyczne i lokale gastronomiczne - mówi podróżnik Mateusz Łysiak. 

Zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi, w których królują dania ekologiczne i wege, oferta Powiśla jest bardzo bogata. - Dziennikarze zwrócili uwagę, że tu jest duża oferta knajpek, które oferują taką właśnie kuchnię - na każdą kieszeń - podkreśla rozmówca Mateusza Kulika.

Wśród miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić na Powiślu, znalazła się Elektrownia, ale przede wszystkim Centrum Nauki Kopernik. - To zabawa dla młodszych i starszych. 

Mateusz Łysiak podkreśla niepowtarzalny klimat dzielnicy tworzony przez przedwojenne kamienice i współczesną architekturę najwyższych lotów. - Powiśle to dzielnica przez lata zapomniana, warto też wiedzieć, że nie została bardzo zniszczona podczas wojennych bombardowań stolicy - mówi podróżnik. 

Warszawska dzielnica znalazła się w zestawianiu "The Guardian" obok dzielnic Paryża, Belgradu, Rzymu, Pragi, Porto, Walencji czy Brukseli. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 24.02.2020

Godzina emisji: 6.21

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziewczyny na znaki drogowe! Genewa feminizuje oznaczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 12:02
Genewa planuję "sfeminizować" 250 znaków drogowych. Na połowie znaków oznaczających przejścia dla pieszych pojawią się kobiety: młode, starsze, z niepełnosprawnością czy w parze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkania na wynajem - źródło stresu i frustracji?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:08
Wynajem mieszkania może być źródłem silnego stresu, wynikającego m.in. z niewłaściwych relacji z właścicielami lokali - wynika z badań. 
rozwiń zwiń