Święto planszówek. Celebruj zabawę "bez prądu"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:20
W sobotę, 10 października po raz pierwszy w Polsce będziemy obchodzić Dzień Gier Planszowych. To akcja, która popularyzuje granie w gry bez prądu i wspólną zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Jesteś fanem "Chińczyka", "Monopoly" i "Pędzących żółwi"? Ta propozycja może być dla Ciebie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Artem Oleshko/shutterstock.com

W Polsce rocznie wychodzi ponad 400 nowych tytułów planszówek Tomasz Międzik

Ten rok wyjątkowo sprzyja fanom planszówek. Pandemia i izolacja sprawiły, że tę formę wolnego czasu zaczęli praktykować także ci, którzy jak dotąd z grami nie mieli nic wspólnego. - To hobby z roku na rok ma coraz więcej fanów. Ludzie grają w domu z rodziną, na imprezach z przyjaciółmi oraz w halach z innymi graczami. Pomysł na Dzień Gier Planszowych jest hołdem dla nich wszystkich - mówi organizator akcji Tomasz Międzik. 

Posłuchaj
05:08 [CZWORKA]Pierwsze slysze 8 październik 2020 planszowki.mp3 Jak można uczcić Dzień Gier Planszowych? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

iron man 663.JPG
Chcesz zadzwonić do Iron Mana?

Gra grze nierówna - są takie dla początkujących i skomplikowane, z wysokim poziomem wejścia. - Polacy najchętniej wybierają lekkie gry rodzinne. Gra "Dobble" sprzedała się w naszym kraju w ponad milionie egzemplarzy - mówi gość Czwórki. - Niesłabnącą popularnością cieszą się także "Dixit", "Wsiąść do pociągu: Europa" i "Carcassonne" - dodaje. 

Posłuchaj także:

Zobacz
Dinozaur_shutterstock_1200.jpg
Postaw sobie dinozaura w salonie

Data 10 października już została wpisana do kalendarza świąt nietypowych, a organizatorom na miesiąc przed startem udało się zebrać wokół wydarzenia ponad 200 partnerów - dziennikarzy, artystów, nauczycieli, znanych i lubianych blogerów i vlogerów, a także popularne sieci handlowe. Z powodu pandemii święto głównie będzie obchodzone w internecie, ale organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Gracze będą mogli pokazywać swoje ulubione tytuły, wymieniać się wskazówkami, ale także zadawać pytania wydawcom. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Międzik (wydawnictwo Rebel,  organizator akcji)

Data emisji: 08.10.2020

Godzina emisji: 8.10

kul


Czytaj także

Iga Chmielewska. Po co są "Bardzo brzydkie rysunki"?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 12:10
- Jako postać zawinięta w koc z pizzą w dłoni komentuję rzeczywistość za pomocą "Bardzo brzydkich rysunków". Okazuje się, że ta forma odpowiada internautom i są tacy, którzy za jednym razem oglądają wszystkie moje prace - opowiada Iga Chmielewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
rozwiń zwiń