Interesujesz się prawem? Weź udział w warsztatach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 11:35
Do końca marca będą trwały warsztaty z zakresu prawa dla uczniów szkół średnich. Spotkania będą się odbywać online i skierowane są do tych wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką prawniczą i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem prawnika. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/SOMKID THONGDEE

whatsapp aplikacje interner smartfon.jpg
Komunikatory internetowe - co o nas wiedzą?

Cykl spotkań z prawem zorganizowany jest i prowadzony przez studentów prawa Akademii Leona Koźmińskiego, działających w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia będą odbywać się online i mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.


Posłuchaj
06:37 Czwórka/ Pierwsze Słyszę - Warsztaty dla uczniów szkół średnich z zakresu prawa. 03.02.2021.mp3 W audycji rozmawiamy o warsztatach dla uczniów szkół średnich z zakresu prawa. (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

Warsztaty można też potraktować jako ewentualne przygotowanie do studiów i wiedzę, która może przydać się w codziennym życiu. - Mamy wiele praktycznych zagadnień. Poruszamy tematy przybliżające licealistom tę skomplikowaną wiedzę praktyczną - mówi Natalia Skórkowska ze Studenckiej Poradni Prawnej ALK. - Dwa wykłady już się odbyły. Pierwszy - "Fashion Law - czy moda cieszy się własnymi prawami?" - dotyczył własności intelektualnej. Temat dość interesujący, a licealiści byli zaciekawieni zwłaszcza znakami towarowymi marek.


sesja online shutter 1200 fizkes.jpg
Talent za talent. Matura za pasem - sprawdź swoją kreatywność

Czytaj także:


Tematy są różnorodne i bardzo ciekawe, a wśród nich takie jak "Uprawnienia i obowiązki zatrudnionych poniżej 18 roku życia". - Czyli prawo pracy. Nie trzeba studiować prawa, żeby się tym interesować, to dotyczy każdego z nas - tłumaczy gość audycji. - Licealiści mogą się dowiedzieć czy mogą pracować, gdy nie ukończyli 18. roku życia i jakie są ich prawa i obowiązki jako pracowników.

Wśród innych poruszanych obszarów znajdą się "Oszustwa w internecie i przeciwdziałanie im", czyli prawo karne, albo "Granice swobody wypowiedzi i naruszanie dóbr osobistych". - To jest to, z czym możemy się spotkać na co dzień. Zarówno w życiu realnym, jak i w internecie - opowiada Natalia Skórkowska. - Tutaj skupimy się na hejcie i na zdefiniowaniu pojęcia "dóbr osobistych" i ich naruszania.


Opublikowany przez Studencka Poradnia Prawna Akademii Leona Koźmińskiego Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Źr. Facebook Studencka Poradnia Prawna Akademii Leona Koźmińskiego


Zaplanowano jeszcze siedem warsztatów obejmujących tematy związane z prawem i postępowaniem karnym, prawem rodzinnym, a także prawem gospodarczym. - Żeby wziąć w udział w warsztatach, nie jest potrzebne większe doświadczenie, przygotowanie prawnicze, ani głębsza wiedza na ten temat - wyjaśnia gość Czwórki. - Studenci są po to, żeby w sposób przystępny przekazywać wiedzę. Dzielimy się doświadczeniem, które uzyskaliśmy podczas studiów.

Warsztaty odbywają się w piątek o godz. 15.30 i trwają do 60 minut. Cieszą się dużym powodzeniem, a liczba miejsc jest ograniczona do 300. Można wziąć w nich udział po wcześniejszej rejestracji. Po warsztatach uczniowie mogą konsultować się z wykładowcami drogą mailową lub przez Facebooka.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Natalia Skórkowska (Studencka Poradnia Prawna Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 03.02.2021

Godzina emisji: 8.16

aw

Czytaj także

Szkodliwe treści, patostreamy - wciąż trudno z nimi walczyć

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:07
O niebezpiecznych, szkodliwych treściach w sieci, jakimi są m.in. patostreamy mówi się ostatnio mniej. Może się wdawać, że są one już w odwrocie. Tymczasem dane ich dotyczące są zatrważające. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie tracić czasu w mediach społecznościowych? Pomoże w tym aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 09:22
Aplikacja Mind Leak to narzędzie, które monitoruje naszą aktywność w poszczególnych aplikacjach i sygnalizuje, gdy któraś z nich wciąga nas za bardzo. Platforma domyślnie zaproponuje swoje limity, ale możemy je dowolnie konfigurować i zmieniać dla poszczególnych serwisów, które oglądamy zbyt często. 
rozwiń zwiń