Arek Kłusowski o teledysku do "Rocznika 92". Jak powstał klip?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 10:40
Choć jest dzieckiem lat 90., to przyznaje, że ma starą duszę i lubi brzmienia lat 80. Zapraszamy na spotkanie z Arkiem Kłusowskim, który opowie o tym, jak powstał teledysk do piosenki "Rocznik 92". 
Arek Kłusowski
Arek KłusowskiFoto: Piotr Porębski/mat.pras.

Arek Kłusowski to wokalista, ale również kompozytor, tekściarz i osobowość sceniczna. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. W 2019 roku ukazał się jego pierwszy album "Po tamtej stronie". Dwa lata później - krążek "Lumpeks". "Po tamtej stronie" to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci. Niespodzianką jest także udział Jacka Moore'a, syna brytyjskiego muzyka i wirtuoza gitary Gary’ego Moore’a. Jack napisał tekst i współtworzył muzykę do jednego z utworów. - Zanim płyta się ukazała musiałem zapukać do wielu różnych drzwi. Dziś mogę powiedzieć, że to był bardzo pracowity czas. Nie chciałem robić niczego na siłę, ale z drugiej strony wiedziałem, że nie mogę odpuścić. Wywalczyłem sobie ten debiut - opowiadał w Czwórce artysta. Na krążku znalazł się utwór "Rocznik 92", Jak powstawał teledysk do tej piosenki? Sprawdzi to Oliwia Krettek.

W cyklu "Na talerzu" zajmiemy się… arbuzem z musztardą. Taką przekąską zajada się m.in.  trzykrotna zdobywczyni statuetki Grammy, raperka Lizzo. Artystka wrzuciła na swojego TikToka filmik, na którym testuje ten smak i choć nie mówi ani słowa, widać, że takie połączenie smaków bardzo jej odpowiada.

Sprawdź także:

W audycji spotkamy się także z Anetą Młyńską, która opowie o naborze na 21. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich, FeTA. Uczestnikami konkursu mogą być osoby w przedziale wiekowy od 17 do 25 roku życia, uprawiające nieprofesjonalną działalność teatralną w placówkach  oświatowych, kulturalnych i innych oraz  studenci wyższych szkół teatralnych, których poziom edukacji nie przekracza ukończonego III roku studiów. Sprawdzimy, na czym polega eksperyment muzyczno-wizualny "Przyszłość nigdy się nie kończy", a Marta Zinkiewicz podsumuje ranking najbardziej przyjaznych krajów na świecie.

***

Na "Pierwsze słyszę" - w piątek (19.03), o godz. 6.00 - zapraszają Małgorzata Jakubowska i Szymon Jaworski


kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka teledysk zwierzęta

Czytaj także

"Psy miłości" - jak Muchy na plan klipu wpuściły psy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 11:00
Są takie miejsca w internecie, dzięki którym możemy odpłynąć i zrelaksować się. Tak jest też w przypadku teledysku do singla zespołu Muchy "Psy miłości". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryś, żbik i dachowiec. "Świat kotów jest różnorodny"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 19:40
Koty są w Polsce popularnymi zwierzętami domowymi. Należy jednak pamiętać o tym, że ich świat nie ogranicza się do kota domowego, ale jest bardzo zróżnicowany. 
rozwiń zwiń