Losy Twittera, cyfrowi nomadzi i zwiedzanie miast - tak witamy poranek

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 09:55
W najbliższym wydaniu audycji opowiemy o nowej inwestycji Elona Muska, cyfrowych nomadach i zwiedzaniu polskich miast. 
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.Foto: shutterstock

Program rozpoczniemy od informacji o niecodziennej transakcji - Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. W audycji zastanowimy się dlaczego doszło do zakupu i co to oznacza dla zwykłych użytkowników popularnej aplikacji.

Opowiemy też o Hiszpanii - czy będzie to nowy raj dla cyfrowych nomadów? Rząd Hiszpanii ogłosił, że planuje wprowadzić specjalną wizę dla cyfrowych nomadów. Nowe prawo ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Według najnowszej ustawy każdy może ubiegać się o taką wizę, również osoby spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Po godzinie 8.00 gościem poranka będzie Katarzyny Węgrzyn z którą porozmawiamy o nowym przewodniku z którego dowiemy się " Gdzie w Polsce do miasta?" Katarzyny Węgrzyn. Jak pisze sama autorka, książka zawiera ciekawostki i pomysły na wycieczki po największych miastach Polski. Można w niej znaleźć plany z atrakcjami zaznaczonymi tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. - Opisuję nietuzinkowe muzea, parki, punkty widokowe i atrakcje, które warto odwiedzić - mówi.

W Czwórce również powiemy, dlaczego Koreańczycy mogą wkrótce stać się o rok młodsi. Jak się okazuje, w Korei Południowej, kiedy rodzi się dziecko, uważa się je za jednoroczne. Oznacza to, że np. dziecko urodzone w grudniu zostanie uznane za dwuletnie w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jednak ta metoda "wieku koreańskiego" może wkrótce ulec zmianie, ponieważ prezydent-elekt Yoon Suk-yeol będzie naciskał na zniesienie tej metody liczenia.

W audycji także:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy


Czytaj także: 

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w poniedziałek (02.05) po godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

"Może to wszystko rzucić i ruszyć w Bieszczady?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 11:15
- Bieszczady są magiczne. Chodzi o historię i legendę. Ta kraina ma podwójne życie: zwykłe, prozaiczne, i poetyckie, bajkowe i mityczne - mówi w Czwórce Adrian Markowski. - I to drugie jest chyba ważniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespotykany potencjał czy maksymalna zabawa? Czyli jak Elon Musk może "odblokować Twittera"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 14:51
Elon Musk wydał część swojej fortuny, by kupić Twittera. Co ta warta 44 miliardy dolarów transakcja może oznaczać dla użytkowników i globalnej sieci? Sprawdzamy zapowiedzi i oczekiwania. – Mam nadzieję, że nawet najgorsi krytycy pozostaną na Twitterze, bo właśnie na tym polega wolność słowa – napisał sam Musk, po zakupie społecznościowego giganta.
rozwiń zwiń