Domek z teledysku "Last Christmas" do wynajęcia!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 12:44
Dom zlokalizowany jest w szwajcarskim kurorcie narciarskim Saas-Fee, mieści się w nim schronisko Schliechten. To tam został nagrany teledysk do piosenki "Last Christmas" - świątecznego superhitu duetu Wham!
Saas-Fee - to w tym szwajcarskim kurorcie zlokalizowany jest domek znany z przeboju Last Christmas
Saas-Fee - to w tym szwajcarskim kurorcie zlokalizowany jest domek znany z przeboju "Last Christmas"Foto: shutterstock/Boris-B

Świąteczny przebój z nutą tęsknoty

Wielu z nas nie wyobraża sobie okresu świątecznego bez słynnego przeboju grupy Wham! "Last Christmas". Hit towarzyszy nam od 1984 roku, kiedy to podbił nie tylko listy przebojów, ale także serca słuchaczy.

- George Michael i Andrew Ridgeley oraz wesoła ekipa przyjaciół pojawiła się w jednym z najsłynniejszych teledysków świata. Przybywają do górskiego domku, żeby w miłej, serdecznej atmosferze spędzić święta - mówi Konrad Aksinowicz, reżyser teledysków. - Jest on trochę jak domek z bajki. Wszyscy uśmiechnięci, w parach, ubierają choinkę i przygotowują święta. Jednak w tej piosence jest też tęsknota. Dziewczyna przyjaciela okazuje się główną bohaterką i widać, że pomimo wspanialej atmosfery, ktoś za kimś tęskni.


Kolejką nie dojedziesz

Od lat ten przebój towarzyszy nam w świątecznych zakupach, porządkach i przygotowaniach do świąt. Wraz z tym kultowym utworem sławę zyskała miejscowość w której powstawał do niej klip. Saas-Fee to szwajcarski kurort narciarski, a domek jest jedną z głównych atrakcji regionu.

Jak się okazuje w teledysku zagrały dwa domy. W jednym domu kręcono zdjęcia, drugi służył jako tło do bitwy na śnieżki. - Dom jest do wynajęcia. Mimo, że niełatwo się tam dostać, to, co pokazano w teledysku rozmija się z prawdą - mówi Joanna Lampka, Polka mieszkająca w Szwajcarii. - Do słynnego Schliechten nie dostaniemy się kolejką linową, bo wiezie nas ona dużo wyżej, na wysokość 3 tysięcy metrów, i nie ma tam domków.


Źr. Youtube/Wham! - Last Christmas (Official Video)

Poczuć atmosferę z "Last Christmas"

Samo Saas-Fee jest miejscowością, w której ograniczony jest ruch kołowy. - Po przyjeździe do kurortu parkuje się swój pojazd na parkingu i po miasteczku przechadza się piechotą. Można też skorzystać z elektrycznej taksówki - opowiada rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Więc tak naprawdę George Michael z częścią grupy nie mógł podjechać samochodem pod kolejkę.

Mimo nieścisłości, od lat obydwa domy cieszą się olbrzymią popularnością i ciągną do nich pielgrzymki fanów samego przeboju, jak i duetu Wham! - Pomiędzy świętami obydwa domy są udostępniane do zwiedzania. Można je też zobaczyć zupełnie za darmo, bo Szwajcarska Organizacja Turystyczna w dniach 28 i 30 grudnia organizuje zwiedzanie miejsc związanych z "Last Christmas" - dodaje Joanna Lampka. - Chętni mogą wynająć słynny świąteczny dom za ok. 5500 zł za tydzień i poczuć się jak bohaterowie teledysku.


Posłuchaj
08:32 Czwórka/Pierwsze Słyszę - dom z last_Xmas_14.12.2022.mp3 Domek z teledysku "Last Christmas" do wynajęcia! (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 14.12.2022

Godzina emisji: 8.15

aw/kor

Czytaj także

Świąteczny savoir-vivre. Co warto wiedzieć, zanim kupimy prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:40
Za chwilę święta, czas więc na świąteczne prezenty. Warto przemyśleć, co kupić pod choinkę najbliższym, bo jak wynika z badania "Świąteczny prezentowy savoir-vivre według Polaków" aż 85 proc. z nas otrzymało nietrafiony upominek. Sprawdzamy, czym kierować się podczas zakupów, jakich błędów unikać i jakich prezentów Polacy nie lubią dostawać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kopenhaga nie spełni ekologicznych obietnic. Nie zdąży, ale i tak jest dobrze

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 09:11
Kilka lat temu ogłoszono, że Kopenhaga do 2025 roku stanie się pierwszym na świecie miastem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Tak się nie stanie, choć wiele już zrobiono i stolica Danii pozostaje w czołówce ekologicznych miast.
rozwiń zwiń