Podróże, influencerzy i kreowanie wizerunku - zacznij dzień z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 07:40
W audycji m.in. zaprosimy na spotkanie z Anną Olej-Kobus, podróżniczką i dziennikarką. Porozmawiamy o influencerach i podpowiemy, jak świadomie kreować swój wizerunek. 
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać Czwórki
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać CzwórkiFoto: shutterstock/Africa Studio

Środowy poranek w Czwórce zaczniemy od spotkania z Anną Olej-Kobus. Anna jest "opowiadaczką" historii, podróżniczką, dziennikarką, przewodniczką. Jak sama przyznaje, kocha biwaki w buszu i nieprzewidywalność na safari, ale równie fascynujące są dla niej chaty swojskiego Podlasia i bezdroża polskich dróg. Jej opowieści z dalekich i bliskich podróży będzie można posłuchać podczas Festiwalu Trampki - Spotkania Podróżujących Kobiet.

Przed godz. 9.00 nieco miejsca poświęcimy mediom społecznościowym oraz influencerom. Porozmawiamy o zjawisku nazywanym TikTok voice. Lingwiści specjalizujący się w slangu tiktokerów stwierdzili, że większość popularnych influencerów mówi w bardzo charakterystyczny sposób. W swoich nagraniach mieszają różne tony, akcentują niektóre słowa, przyspieszają i zwalniają w nieoczekiwanych momentach. Jak jeszcze wyróżnia się ich sposób mówienia? O tym powiemy w audycji. 

W ostatniej części programu pojawi się temat świadomego kreowania wizerunku. Jedni próbują robić to w zaplanowany, przemyślany sposób, inni wykorzystują do tego kryzysy. Jak skutecznie zająć się budowaniem wizerunku? O tym opowie Żaneta Kurczyńska, autorka projektu Okiem PR-owca, która po godz. 9.15 będzie gościem Kamila Jasieńskiego. 

Zobacz także

W Czwórce nie zabraknie także serwisu kulturalnego i sportowego.


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (6.09) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

aw


Czytaj także

Budapeszt na city break. Co warto tam zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 10:45
Tym razem wraz z Oliwią Krettek wybieramy się do stolicy Węgier. Przez Budapeszt przepływa rzeka Dunaj - na lewym brzegu, peszteńskim, rozciąga się równina, brzeg prawy to wyżynna Buda. Sprawdzamy, jak zorganizować city break w tym mieście. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd się wzięły wyspy? Jak powstają te magiczne miejsca?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 17:00
Wielu z nas fascynują wyspy, przyciągają krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi plażami, górami, wyjątkową roślinnością i pewną niedostępnością. Na świecie są ich tysiące - Jędrzej Rosiewicz sprawdził skąd się wzięły?
rozwiń zwiń