Dźwiękowa mapa. Jak brzmi Islandia?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 15:35
Gościem audycji będzie m.in. Kaśka Paluch, autorka projektu Noise From Islandia. Dzięki niemu można posłuchać jak wrze lawa, co słychać we wnętrzu wulkanu, albo usłyszeć brzmienie gorących źródeł Islandii.
W audycji  powiemy m.in o dźwiękowej mapie Islandii.
W audycji powiemy m.in o dźwiękowej mapie Islandii.Foto: shutterstock/Mihai_Andritoiu

W piątkowym wydaniu audycji gościem Czwórki będzie Kaśka Paluch, muzykolog, muzyk i producent muzyczny. Kaśka jest także autorką Noise From Islandia, projektu artystyczno-dokumentalnego, będącego próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie: "Jaki jest dźwięk Islandii?".

Dzięki projektowi można posłuchać jak wrze lawa, co słychać we wnętrzu wulkanu, albo usłyszeć brzmienie gorących źródeł Islandii. Jego autorka pokazuje piękno wyspy, jej natury i folkloru. Więcej o swoim projekcie Kaśka Paluch opowie po godzinie 9.15.

Wcześniej w audycji pojawi się temat grantów dla studenckich kół naukowych AGH w Krakowie, których dofinansowanie łącznie wyniosło półtora miliona złotych. Dziewięć studenckich projektów uznano za strategiczne, czyli takie, których efekty będą widoczne w niedalekiej perspektywie czasu.

Wśród wyróżnionych jest Koło Naukowe Rapid Protyping, które chce wprowadzić do druku 3D produkty spożywcze. Porozmawiamy też o pomyśle Koła Naukowego Hefajstos, które pracuje nad wytwarzaniem biżuterii z odpadów produkcyjnych. Gośćmi Kamila Jasieńskiego będą: Paulina Kała z KN Hefajstos AGH i Stanisław Pigoń z KN Rapid Protyping. Na to spotkanie zapraszamy po godzinie 8.15.

W audycji nie zabraknie także dużej dawki najlepszej Czwórkowej muzyki, a także serwisu kulturalnego i sportowego. 


Zobacz także:

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w piątek (16.02) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

aw/ans


Czytaj także

Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

BEST. Organizacja dla studentów, którzy chcą mieć lepszą pracę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 19:30
BEST to jedna z największych organizacji studenckich, która działa przy Politechnice Warszawskiej. - Praca w stowarzyszeniu to mocny punkt w CV. Z doświadczenia wiemy, że liczy się dla pracodawcy - opowiadają Katarzyna Gajos i Piotr Wólczyński z Zarządu BEST.
rozwiń zwiń