Busem przez świat. Od Alaski do Ziemi Ognistej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 14:50
- To będzie jak do tej pory nasza największa wyprawa. Chcemy pokonać trzy Ameryki, czyli taką trasę jak Tony Halik, tyle że w odwrotną stronę - opowiadali w Czwórce Ola i Karol, podróżnicy i autorzy bloga "Busem przez świat".
Audio
  • Busem przez świat. Co zrobić, żeby przejechać trzy Ameryki? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Chaiyaporn Baokaew/Shutterstock.com

Karol W podróży większość planowania odbywa się na miejscu. Pytamy "lokalsów", co warto zobaczyć i często zmieniamy trasę

Ich eskapada rozpoczyna się już 17 lipca i podzielona jest na pięć dwumiesięcznych etapów. - Ciężko byłoby zrobić całość za jednym zamachem - przekonywał Karol. - W ten sposób łatwiej nam będzie zdobyć fundusze na podróż. Plan jest taki, że po dwóch lub trzech miesiącach naszego busa parkujemy na trasie i wracamy do Polski, żeby wymienić ekipę - tłumaczył zaproszony podróżnik. 

Zwykle z Olą i Karolem podróżuje około 10 osób, a swoich kompanów znajdują za pośrednictwem internetu - rekrutacja do ich wyprawy "trasą Tony'ego Halika" ciągle trwa. - Do tej pory na rozmaitych trasach było już z nami 100 osób. Wybór nie jest łatwy, bo szukamy ludzi, z którymi dobrze się podróżuje, a nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy biurem podróży - wyjaśniali Ola i Karol.

Ola Doświadczenie pokazało nam, że w podróży dzienny koszt życia jednej osoby bez paliwa może zamknąć się w ośmiu dolarach

Jaki jest ich styl podróżowania, czy w trakcie wypraw zdarzyło im się "odstawić kogoś na lotnisko" oraz jak finansują swoją najnowszą eskapadę - między innymi tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Ola i Karol (podróżnicy, autorzy bloga "Busem przez świat")

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 8.09

jsz/kul

Czytaj także

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:20
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak z Jamajki. O polityce, turystach i nowej muzycznej fali

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 12:00
Tomasz Łada, mieszkający od kilku lat na Jamajce i promujący tamtejszą kulturę i muzykę wśród Polaków opowiadał w rozmowie z Makenem, m.in. o tym, co zmieniło się na tej wyspie na przestrzeni ostatnich lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż życia - autostopem do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 18:50
Mirek Tran wyruszył w podróż autostopem z Polski do Wietnamu, aby zobaczyć się z rodziną. W Czwórce opowiada o swoich przeżyciach i przygodach. - Przemierzyłem 11 krajów, a cała podróż zajęła mi trzy miesiące i jeden tydzień - chwali się Czwórkowy gość. Ile czasu się do tej eskapady przygotowywał?
rozwiń zwiń