"Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie". Historie o rozczarowaniu współczesnością

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 16:58
- Ktoś kiedyś powiedział, że wszystkie książki są o miłości. Ta również, ale opowiada o miłości do siebie samego - mówił Krystian Nowak, autor książki "Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie".
Audio
  • W pogodni za absurdem, Literacki debiut Krystiana Nowaka (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Eugenio Marongiu/Shutterstock

- Moja książka nie ma mocno zarysowanej fabuły. Kilka, w tym moja ulubiona "Paragraf 22" Josepha Hellera jest skonstruowana w ten sam sposób. Stworzyłem motyw przewodni, który przewija się przez kolejne strony, ale w większości jest to zbiór przypadków z życia - opowiadał debiutujący pisarz.

- Nie wydałem tej książki dlatego, że jestem blogerem i miałem duże zasięgi. Napisałem ją i rozesłałem do kilku wydawnictw, licząc na to, że komuś się spodoba i będzie chciał to wydać. Dopiero potem wygadałem się, że prowadzę funpage - wyjaśniał.

Dlaczego lubimy podążać tropem absurdów życia codziennego? Jakiego rodzaju humoru możemy spodziewać się w debiucie literackim blogera? Dlaczego książka nie posiada jednolitej fabuły? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Krystian Nowak autor książki "Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie", autor inicjatyw "Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty”, "Patriota Mariusz" czy "Tak trzeba żyć"

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Paweł Opydo ratuje świat przed złą literaturą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:00
- Dobrze jest mieć świadomość, że nawet nasze ulubione książki nie zawsze są idealne. Jestem wielkim fanem "Harry'ego Pottera", a nie przeszkodziło mi to doszukać się w nim niekonsekwencji i błędów logicznych - mówi Paweł Opydo, autor kanału "Złe książki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od bloga do książki. Jak pisać o zjawiskach z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:44
- Cykl życia tekstu w internecie to mniej więcej jeden dzień, a ja popełniłem kilka fajnych i nie chciałem, żeby się zakopały - wyznaje w Czwórce bloger PigOut - Głodny, Zły i Brzydki, który ostatnio wydał książkę "Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Korkosz: fotografię kulinarną trzeba kochać

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 11:19
Swojego bloga prowadzi od niespełna roku. O materiałach, jakie na nim zamieszcza mówi: "zbiór hedonistycznych, bardzo rozkosznych, ale też zdrowych i lekkich przepisów kulinarnych". Jako pierwszy w historii magazynu Saveaur zdobył dwie statuetki za najlepsze zdjęcie kulinarne.
rozwiń zwiń