Od bloga do książki. Jak pisać o zjawiskach z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:44
- Cykl życia tekstu w internecie to mniej więcej jeden dzień, a ja popełniłem kilka fajnych i nie chciałem, żeby się zakopały - wyznaje w Czwórce bloger PigOut - Głodny, Zły i Brzydki, który ostatnio wydał książkę "Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera". 
Audio
  • Bloger PigOut o pracy nad książką "Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: GaudiLab/Shutterstock.com

PigOut Zalajkowałem chyba wszystkie rodzaje stron. Mam własną ścieżkę dnia i jak temat zaiskrzy, to czuję mrowienie w paluszkach

- Zależało mi na dłuższej formie. Kilkanaście zebranych felietonów razem może działać mocniej niż pojedyncze teksty na blogu - przekonuje PigOut, który jeszcze niedawno z sarkazmem wypowiadał się o blogerach i celebrytach piszących książki. - To śmieszna historia. Na blogu napisałem tekst, w którym szykanowałem te osoby, a zaraz potem dostałem propozycję od wydawcy. Wtedy miałem już nazbierane zjawiska w necie, które chciałbym opisać, a nad książką pracowałem dwa miesiące - wspomina zaproszony bloger.

Jego książka podzielona jest na cztery części: "Świnia ryje w sieci", "Świnia na czerwonym dywanie", "Świnia we własnym korytku" i "Świnia w podróży". - Pisałem pojedyncze felietony, jednak gdy maiłem już gotowy materiał, to podzielił mi się on całkiem naturalnie - tłumaczy PigOut. W rozmowie z Kamilem Jasieński bloger opowiada też o tym, czym się różni w necie krytyka od hejtu, skąd czerpie tematy na swoje wpisy, oraz w jakich częściach internetu najchętniej się porusza. 

PigOut Na bloga wrzucasz pojedynczy tekst, otrzymujesz feedback i od razu możesz się odkuć. W przypadku książki musisz na reakcję poczekać

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Autor bloga "PigOut - Głodny, Zły i Brzydki"

Data emisji: 21.08.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz/mg

Czytaj także

Fanggotten. Filmy wrzuca także w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 15:50
- Ciężko mi powiedzieć, czemu rzeczy, które mnie ukształtowały nagrywam w plenerze. W pokoju raczej "śmieszkuję" - mówił w Czwórce Adam Wawrzyński znany też jako Fanggotten. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiedział nie tylko, o czym jest jego kanał na YouTubie, ale także zdradził kilka sekretów funkcjonowania w sieci.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Psie sucharki". Filozofia życia na czterech łapach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:30
- "Psie sucharki" to swego rodzaju notatka, a ich głównym punktem wyjścia są wirtualne dialogi z moim psem Kapslem - mówi w Czwórce Maria Apoleika, autorka jednoaktówek o psiej doli i niedoli, której fanpage podbija serca internautów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń