Mikołajowie, śnieżynki, elfy. Jak i za ile dorobić przed świętami?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:03
Na rynku widać wysyp ofert pracy tymczasowej związanej z przedświąteczną gorączką. Jak znaleźć ciekawe zajęcie, przed świętami zarobić dodatkową pensję i nie dać się oszukać?
Audio
  • Chcesz dorobić? Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja! (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: CandyBox Images/Shutterstock

"Jeśli masz dużo energii, lubisz pracować z ludźmi, a zwłaszcza dziećmi i jesteś dyspozycyjny w okresie przedświątecznym…" mówią treści ogłoszeń, które możecie znaleźć przed Gwiazdką w dziesiątkach galerii handlowych. Ich pracownicy potrzebują w tym czasie wielu dodatkowych rąk do pracy.

via GIPHY

Hostessy przebrane za śnieżynki, mikołajów czy elfy dołączają do grona handlowców wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu. To dobry sposób, by zarobić na dodatkowe wydatki. Na czym polega ich praca? Jak mówił Mateusz Żydek z Randstad Polska oferty dotyczą obsługi klientów i promowania produktów związanych ze świętami.

– Sklepy potrzebują pracowników, których zadaniem jest eksponowanie, promowanie i pakowanie konkretnych produktów. Poszukiwani są także animatorzy, którzy radzą sobie z wchodzeniem w interakcje z dziećmi – wyliczał.

via GIPHY

Stawka rośnie razem z unikatowymi kompetencjami pracownika. Ile można zarobić? Jakich cech poszukują pracodawcy? Na co zwrócić uwagę i na które oferty powinniśmy uważać? Więcej na ten temat w nagraniu.  

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 3.12.2019

Godzina emisji: 7.18

ac/kul

Czytaj także

Fińskie tradycje świąteczne u Filipa Chajzera

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 13:10
- Mikołajki to tradycja, której tak naprawdę nie ma w Finlandii - mówi Fin Petteri Tumelius. Przyznaje, że 6 grudnia obchodzi się w jego kraju Dzień Niepodległości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto był pierwszy: Dziadek Mróz czy Święty Mikołaj?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 12:01
Wschodni odpowiednik Świętego Mikołaja ma o wiele dłuższą brodę, jest inaczej ubrany, a zamiast latać saniami, porusza się jeżdżąc trojką, czyli trójkonnym zaprzęgiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód: Święty Mikołaj. To ciężka praca?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 21:50
Jak pracuje święty Mikołaj i czy rzeczywiście jest zajęty tylko przez jedną noc? A może przygotowania do Świąt trwają u niego cały rok?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedświąteczna logistyka. Kto zadba o nasze prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 17:50
W okresie świątecznym kurier jest jak... Mikołaj. To w jego rękach leżą zamówione przez nas prezenty i radość naszych bliskich.
rozwiń zwiń