Miliony dla branży gamingowej. Pomysł armii USA na rekrutację żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 10:56
Siły zbrojne USA chciały przeznaczyć miliony dolarów na rekrutację przyszłych żołnierzy. Pomóc im w tym mieli wpływowi influencerzy oraz platformy gamingowe.
Prawie połowa graczy lubi strzelanki
Prawie połowa graczy lubi "strzelanki"Foto: shutterstock/Dean Drobot

Każdego roku Stany Zjednoczone wydają miliardy dolarów na budowę i wzmacnianie swojej armii. Część z tych funduszy idzie m.in. na kampanie reklamowe zachęcające do wstąpienia w żołnierskie szeregi. Jak donosi portal Vice, niektóre z nich zakładały współpracę ze streamerami i środowiskiem gamingowym.


Armia USA i świat gamingu

Po przeanalizowaniu raportów amerykańskiej armii dziennikarze portalu wykryli, że zainwestowane miliony dolarów miały pomóc w zachęceniu graczy do zasilenia szeregów armii. Prowadzono duże kampanie na portalach poświęconych grom, a także sponsorowano wydarzenia gamingowe z udziałem żołnierzy. - Zaangażowani mieli być twórcy gier, influencerzy i streamerzy. Z przekazem, że armia to fajne miejsce, które daje możliwość stania się bohaterem jak z gier, mieli trafić do fanów gamingu - opowiada Jerzy Bartoszewicz, ekspert od rynku gier wideo. - Wycofano się z tego pomysłu, gdy wyszła na jaw głośna afera z molestowaniem w jednym z holdingów zajmujących się tworzeniem i wydawaniem gier komputerowych i filmów. Może się jednak zdarzyć, że temat powróci.


Różnorodność w wojsku

Kampania głównie miała być skierowana do kobiet, Latynosów i osób czarnoskórych w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. - Tym samym chciano zwiększyć różnorodność etniczną i płciową w amerykańskiej armii - tłumaczy specjalista. - To nie jest nowa rzecz. Jakiś czas temu, armia USA była sponsorem popularnej strzelanki sieciowej. Spora część funduszy miała powędrować do gwiazd internetu, które tworzyłyby treści, w których przedstawiałyby możliwości i wartości amerykańskiego wojska.


Posłuchaj
03:22 Czwórka/Pierwsze Słyszę - armia USA i gracze 12.12.2022.mp3 O metodach armii USA na rekrutację nowych żołnierzy (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik 

Data emisji: 12.12.2022

Godzina emisji: 6.15

aw/kor

Czytaj także

E-sport wkracza na igrzyska. Pierwsza wirtualna olimpiada

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:40
Pierwsze wirtualne igrzyska olimpijskie w grach wideo ruszają już 13 maja. To decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - dla świata e-sportu przełomowa. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siłownia dla e-sportowców. Gra pod okiem specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:30
E-sport to dziedzina, która w ostatnim czasie zyskała olbrzymią popularność. Odbywają się również pierwsze wirtualne igrzyska olimpijskie, w ramach których od 13 maja zawodnicy z całego świata rywalizują na symulatorach e- sportowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi pragnie zostać zawodowymi graczami.
rozwiń zwiń