Kanał Fantastyczny. Nowa przestrzeń dla geeków i nerdów w każdym wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 14:50
Kanał Fantastyczny to nowe miejsce w sieci dla geeków, nerdów i fanów fantastyki. - Stawiamy na fantastykę analogową, drukowane książki i komiksy oraz na gry we wszystkich ich postaciach - zapowiada Tomasz Kołodziejczak, współtwórca projektu. 
Kanał Fantastyczny - wrota do fascynującego świata analogowej fantastyki. (zdj. ilustracyjne)
Kanał Fantastyczny - wrota do fascynującego świata analogowej fantastyki. (zdj. ilustracyjne)Foto: Tithi Luadthong/Shutterstock.com
  • Ignacy Trzewiczek i Tomasz Kołodziejczak to twórcy i wydawcy gier i komiksów, którzy założyli Kanał Fantastyczny.
  • To nowa przestrzeń dla miłośników literatury, komiksów, gier i innych form mających związek z szeroko pojmowaną fantastyką.
  • Kanał rozpocznie działalność na YouTube 15 lutego 2024 roku. 
  • - Mamy nadzieję, że nasze "boomerskie" spojrzenie na fantastykę będzie interesujące nie ludzi w każdym wieku - mówi Tomasz Kołodziejczak.

Kanał Fantastyczny - co to jest?

Kanał Fantastyczny jest nową platformą dla miłośników literatury, komiksów, gier i innych form mających związek z szeroko pojmowaną fantastyką. Jego założycielami są Ignacy Trzewiczek i Tomasz Kołodziejczak - twórcy i wydawcy gier i komiksów.

- W szeroko rozumianej branży fantastycznej pracuję już od kilkudziesięciu lat. I jako wydawca, i jako autor komiksów. Ignacy od wielu lat szefuje dużemu wydawnictwu, które specjalizuje się w grach planszowych, jest też ich autorem, i to znanym na całym świecie. Jesteśmy w takim wieku, że doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić coś nowego. Tak narodził się pomysł kanału na YouTubie - wspomina gość Czwórki. - Chcielibyśmy poopowiadać w internecie o tym, co lubimy, co czytamy  i co nas fascynuje.  

Fantastyka to multimedium

Kanał Fantastyczny przede wszystkim będzie zajmował się fantastyką analogową, ale jak podkreśla gość Czwórki, ale tematycznie będzie też zahaczać o inne media.

- Fantastyka jest multimedium. Wiąże się ze wszystkim rodzajami opowiadania i wszystkimi formami narracji - wyjaśnia rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Zależy nam, żeby dać widzom i słuchaczom możliwość spojrzenia na to z perspektywy ludzi, którzy od lat fascynują się tym światem, ale też go tworzą i w nim pracują. 

Boomerskie spojrzenie na fantastykę

W sieci nie brakuje blogów poświęconych fantastyce, kanałów tematycznych z nią związanych oraz recenzentów. - Jest bardzo dużo "opowiadaczy" i niektórzy z nich robią fantastyczne rzeczy. Nasza perspektywa ma być jednak odmienna, właśnie dlatego, że na tej branży "zjedliśmy zęby" - śmieje się  Tomasz Kołodziejczak. - Mamy nadzieję, że to "boomerskie" spojrzenie na fantastykę będzie interesujące nie tylko dla osób starszych, którzy tak jak my, pamiętają początki fantastyki w Polsce, ale też dla młodszych odbiorców.

Zobacz także:

Jak czytać "Fundację" Isaaca Asimova?

Kanał Fantastyczny wystartuje 15 lutego. Premiery filmów zaplanowano na każdy wtorek, czwartek i sobotę. Ich treścią będą nie tylko nowości, ale też klasyki gatunku. - Będą wspominki, bo tego nie unikniemy, ale też mamy ciekawe archiwa, którymi chętnie się podzielimy - zapowiada gość audycji. - W pierwszym vlogu Ignacy Trzewiczek opowie o najlepszych komiksach 2023 roku. Ja natomiast podpowiem, jak czytać "Fundację" Isaaca Asimova.  Przez dwa miesiące przeczytałem 30 powieści z tego świata i zdradzę, jak się do tego zabrać nowym i starym czytelnikom. 

A zatem start! - Przedstawiamy Kanał Fantastyczny! | Kanał Fantastyczny

Doświadczenie i "szczerość zajawki"

- W planach mamy wprowadzanie kolejnych nitek tematycznych - m.in. o mandze i anime oraz o mediach elektronicznych, ale to dopiero w przyszłości - zapowiada. - Dawno mnie tak nic nie ekscytowało, jak realizacja tego projektu. Kanał Fantastyczny robimy w gronie przyjaciół i jesteśmy niezależni. Mam nadzieje, że przekonamy ludzi do siebie doświadczeniem oraz szczerością "zajawki". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Kołodziejczak (autor i wydawca komiksów, współtwórca Kanału Fantastycznego)

Data emisji: 14.02.2024 

Godzina emisji: 9.15

kul

Czytaj także

European Cosplay Gathering. Jak zostać mistrzem w cosplay'u?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 13:00
Niektórzy mówią, że cosplay to po prostu przebieranki. Cosplayerzy już się tym nie przejmują. Swoje hobby traktują jak sztukę wcielania się w postaci szeroko rozumianej popkultury. Spotykają się na konwentach i festiwalach, a raz w roku mają szansę uczestniczyć w European Cosplay Gathering - Mistrzostwach Europy ECG.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PolyJam 2024: Co śmieszy game developerów?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 19:50
PolyJam to weekendowy maraton tworzenia gier. Hasło tegorocznej odsłony brzmiało: "Make me laugh", a uczestnicy mieli na wykonanie zadania 48 godzin. 
rozwiń zwiń