Czwórka w Cudzie nad Wisłą - "Od Ujścia do Źródła" vol. 2

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 12:25
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zaprasza na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Kolejny po Gdańsku przystanek to Cud nad Wisłą w Warszawie, skąd 7 lipca nadana zostanie specjalna audycja.
Od Ujścia do Źródła 7 lipca gości w Warszawie
"Od Ujścia do Źródła" 7 lipca gości w Warszawie! Foto: Czwórka
Sprawdź też:
wisła 1200.jpg
Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

Dziennikarze Czwórki poszukają skarbów na dnie Królowej Polskich Rzek, zaproszą na spacer po nadwiślańskich bulwarach i Dzielnicy Wisła, a na finał koncert zagrają Pablopavo i Ludziki

W piątek 7 lipca radiowa Czwórka zaprasza nad Wisłę. Tego dnia w klubie Cud nad Wisłą (bulwar Flotylli Wiślanej) odbędzie się druga odsłona plenerowych audycji i imprez "Od Ujścia do Źródła".

Patryk Kuniszewicz - gospodarz plenerowej audycji (godz. 18.00 - 20.00) zaprosi do rozmowy Roberta Jankowskiego ze Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły. Marta Tarnawska-Banaszek przybliży słuchaczom Projekt Muzea Szlaku Wisły i wydarzenia związane z Rokiem Wisły na Zamku Królewskim w Warszawie. Dodatkowo w programie informacje o nadwiślańskich bulwarach i Dzielnicy Wisła, turystyce i ekologii.

Posłuchaj też:
koncert LUC Rebel Babel Ensemle 663.jpg
Rok Rzeki Wisły. Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

W audycji zagoszczą również pasjonaci sportu. Piotr Gajgier zabierze Patryka Kuniszewicza na spływ Wisłą kajakiem, zaś Michael Nowicki podzieli się wrażeniami ze swojego 12-dniowego biegu od Krakowa do Gdańska, wzdłuż nurtu Królowej Polskich Rzek.

O godz. 20.00 gwóźdź programu, czyli koncert formacji Pablopavo i Ludziki. Pablopavo (Paweł Sołtys) to muzyk i jeden z wokalistów warszawskiej grupy Vavamuffin, który od kilku lat nagrywa także solo. Jako wokalista i gitarzysta współtworzył zespoły: Sadubę, Zjednoczenie Sound System, Magarę i wreszcie Vavamuffin. Od 2009 roku nagrywa pod szyldem Pablopavo i Ludziki. W marcu ukazał się nowy, siódmy album formacji, zatytułowany "Ladinola".

Na zakończenie wieczoru, po godz. 21.00 słuchaczy i publiczność w klubie zagrzewać do tańca będą sety DJ’a True.dat’a (budzącego słuchaczy Czwórki w niedzielne poranki audycją "Tędy po Trędy") i Numera Raza (posiadającego na co dzień dwie autorskie audycje - "Numer Raz Wita Was" i "Numer Raz na fali").

 ***

"Od Ujścia do Źródła" to letni cykl audycji i koncertów plenerowych Czwórki organizowany z okazji Roku Rzeki Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru Królowej Polskich Rzek oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" stacja odwiedza: Gdańsk (9.06. - Moloteka), Warszawę (7.07. - Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. - Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA).

***

materiały prasowe/jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kiedyś Wisła była internetem i autostradą"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 14:20
- W folklorze spławiających się Wisłą flisaków zafascynowała mnie, m.in., ich charakterystyczna "lingua franca", czyli swoisty język, którym mogli się porozumiewać. W warunkach polskich chodziło przede wszystkim o mieszanie się folkloru różnych ziem - tłumaczył w Czwórce Grzegorz "Świtza" Świtalski z zespołu Hambawenah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpiecznie kajakiem po Wiśle. Trzeba czytać wodę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:28
- "Czytać wodę" to znaczy zwracać uwagę na widoczne na jej powierzchni pofałdowania i wiry - tłumaczył w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier, nauczyciel historii z Otwocka, który z okazji Roku Rzeki Wisły samotnie pokonuje kajakiem wodny szlak Królowej Polskich Rzek. 
rozwiń zwiń